Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowe wzrosty sprzedaży w Rainbow Tours

0
Podziel się:

W listopadzie tego roku wartość sprzedaży oferty zimowej była o ponad 40 procent wyższa niż przed rokiem. Zapowiada się rekordowy sezon.

Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours
Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours (materiały prasowe)

W listopadzie tego roku wartość sprzedaży oferty zimowej była o ponad 40 procent wyższa niż przed rokiem. W sumie cały rok jak na razie zamyka się na 27 procentowym plusie. Zapowiada się rekordowy sezon.

Wartość przychodów ze sprzedaży imprez turystycznych w listopadzie 2013 r. wyniosła 35,2 mln złotych, podczas gdy w porównywalnym okresie zeszłego roku operator sprzedał wyjazdów za 24,9 mln złotych.

Przychody ze sprzedaży za okres od 1 stycznia do 30 listopada 2013 roku wyniosły 717,3 mln zł i są wyższe o 27,5 procenta, od przychodów w analogicznym przedziale w 2012 roku, które wyniosły 562,6 mln zł.

To był bardzo dobry rok dla touroperatorów. Sprzedaż oferty letniej była większa o 10 proc. niż rok temu, a zimowej może wzrosnąć nawet o 20 proc. Jak wynika z danych systemu rezerwacyjnego Merlin liczba klientów wzrosła w porównaniu z 2012 r. o blisko 11 procent.

Z kolei według szacunków branżowej firmy analitycznej Travel Data w 2013 r. łączny zysk biur podróży może sięgnąć 80 mln zł. To lepszy wynik niż w 2008 r., kiedy to zysk wyniósł 78,5 mln zł i po którym nastąpiły 4 kolejne lata dużych strat.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)