Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekordowe zyski i ambitne cele przyszłego debiutanta na GPW

0
Podziel się

- Rynek dóbr luksusowych ma w ciągu trzech najbliższych lat wzrosnąć o 20 procent. My chcemy rosnąć znacznie szybciej - deklaruje Przemysław Piotrowski, prezes zarządu spółki Briju.

Rekordowe zyski i ambitne cele przyszłego debiutanta na GPW
(Briju)
bEigDuuZ

- _ Rynek dóbr luksusowych ma w ciągu trzech najbliższych lat wzrosnąć o 20 procent. My chcemy rosnąć znacznie szybciej. Nasze wyniki z ostatnich lat pokazują, że jest to możliwe _ - deklaruje Przemysław Piotrowski, prezes zarządu spółki Briju. Projektant, producent i dystrybutor biżuterii przygotowuje się do debiutu na rynku głównym GPW.

W ubiegłym roku spółka zanotowała rekordowe wyniki. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły o 23 procent i osiągnęły poziom 279,4 miliona złotych. Spółka zanotowała jednocześnie 7,5 miliona złotych zysku netto, wobec 3,7 miliona złotych w 2012 roku. Skala wzrostu wygląda imponująco, ale rentowność spółki już nie zachwyca.

- _ Pracujemy nad zwiększeniem marż operacyjnych, co jest widoczne w wynikach za 2013 rok, w którym zwiększyliśmy wskaźnik rentowności brutto o 1,5 punktu procentowego oraz znacząco zwiększyliśmy wskaźniki rentowności aktywów i kapitału własnego - po około 9 punktów procentowych _ - tłumaczy dla Money.pl prezes Briju.

bEigDuvb

- _ Chcemy dalej zwiększać marżę realizując strategię rozwoju marki Briju, która opiera się na rozwoju sieci sklepów. W ciągu dwóch lat chcemy rozwinąć ją do 22 salonów własnych oraz 20 franczyzowych _ - zapowiada Piotrowski. W ubiegłym roku spółka otworzyła cztery placówki pod marką Briju - dwie własne i dwie franczyzowe.

Spółka specjalizuje się w projektowaniu, wytwarzaniu i dystrybucji wyrobów jubilerskich ze złota, srebra oraz z kamieni szlachetnych i syntetycznych. Działa w dwóch segmentach: handlu surowcami oraz sprzedaży detalicznej. - _ Segment handlu surowcami generuje stabilne zyski oraz zapewnia dobre ceny surowców dla segmentu produkcji i sprzedaży wyrobów jubilerskich _ - wyjaśnia dla Money.pl prezes Briju.

Od 2011 roku spółka jest notowana na NewConnect. Obecnie trwają prace nad przeniesieniem jej na rynek główny. Debiut Briju na GPW jest planowany na maj. Spółka nie planuje emisji nowych akcji, a - według jej prezesa - poprzez zmianę rynku notowań chce_ otworzyć się na nowych inwestorów. _ Mimo że ostatnio takie transfery nie zawsze kończyły się pozytywnie dla kursu spółek, Przemysław Piotrowski pozostaje optymistą.

- _ Na obecnym etapie rozwoju spółka nie potrzebuje dodatkowego finansowania, dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie akcji na GPW bez emisji nowych akcji. Liczymy, że przełoży się to na poprawę płynności notowań akcji oraz urealnienie wyceny spółki, która w naszym odczuciu jest bardzo niska _ - konkluduje.

bEigDuvh
Czytaj więcej w Money.pl
W Polsce będzie niemal milion osób bogatych, bądź zamożnych? Zobacz wyniki najnowszego raportu dotyczącego rynku dóbr luksusowych.
Ile tak naprawdę jest warta złota biżuteria? Zainteresowanie zegarkami i pierścionkami powróciło do poziomu sprzed kryzysu.
Briju chce przejść na rynek główny GPW. Padła data Briju zajmuje się handlem kruszcem złota i innymi metalami szlachetnymi, oraz projektowaniem, wytwarzaniem i dystrybucją wyrobów jubilerskich.
bEigDuvC
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)