Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Remont Mostu Łazienkowskiego nie dla Budimeksu?

0
Podziel się:

Według władz Warszawy będzie to kosztować 110 mln zł.

Remont Mostu Łazienkowskiego nie dla Budimeksu?
(PIOTR GAMDZYK/REPORTER/EAST NEWS)

Budimex był zainteresowany remontem Mostu Łazienkowskiego i złożył zamawiającemu swoją propozycję przeprowadzenia prac, ale najprawdopodobniej spółce nie uda się pozyskać tego zlecenia - wynika z wypowiedzi prezesa Budimeksu Dariusza Blochera (na zdjęciu).

- Jeśli potwierdzą się doniesienia prasowe o tym, że wykonawca Mostu Łazienkowskiego zostanie wybrany jeszcze przed świętami, to nie my będziemy jego wykonawcą, bo zamawiający nie prowadzi z nami obecnie rozmów - powiedział PAP Blocher.

- Byliśmy zainteresowani tym remontem i złożyliśmy zamawiającemu swoje wyliczenia, gwarantując uzyskanie przejezdności na wszystkich pasach obu jezdni w tym roku - dodał.

W ubiegłym tygodniu wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz informował, że wykonawca remontu Mostu Łazienkowskiego powinien zostać wybrany przed świętami.

Wykonawca remontu ma zostać wybrany w drodze negocjacji bez ogłoszenia. Negocjacje bez ogłoszenia to tryb udzielenia zamówienia, w którym zamawiający negocjuje warunki umowy w sprawie zamówienia publicznego z wybranymi przez siebie wykonawcami, a następnie zaprasza ich do składania ofert.

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Według władz Warszawy remont Mostu Łazienkowskiego będzie kosztował 110 mln zł, z tej kwoty 55 mln zł ma pochodzić z budżetu miasta, a drugie 55 mln zł z budżetu państwa.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)