Notowania

nieruchomości
25.06.2015 14:39

Robyg kupił działkę w Warszawie na 450 mieszkań

Powierzchnia działki to 21 tys. m2. Docelowo miasteczko Robyg Young City obejmie łącznie nawet 3 000 mieszkań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Zbigniew Okoński, prezes Robyg

Robyg kupił 49 proc. udziałów spółki, która jest właścicielem działki o powierzchni około 21 tys. m2 w warszawskiej dzielnicy Bemowo i wartości księgowej około 26 mln zł, podała spółka. Na działce ma powstać ok. 450 mieszkań.

Wcześniej w czerwcu Robyg informował o zakupie dwóch innych działek na Bemowie, o powierzchniach 2,2 ha i 3,5 ha. Spółka realizuje już w tej dzielnicy inwestycję Young City.

Docelowo miasteczko Robyg Young City obejmie łącznie nawet 3 000 mieszkań. Z tej liczby 600 lokali już zostało oddanych do użytkowania, a 500 mieszkań jest w budowie.

- Grupa Robyg, dzięki dokonanym w czerwcu zakupom działek na Bemowie - konsekwentnie realizuje strategię powiększania banku ziemi, co pozwala na płynne prowadzenie działalności deweloperskiej i przełoży się na utrzymanie wysokiego poziomu kontraktacji w kolejnych kwartałach. Zakup gruntu na Bemowie umożliwi wzbogacenie oferty w stolicy, a tym samym umacnianie pozycji lidera na polskim rynku deweloperskim - powiedział przewodniczący rady nadzorczej spółki Oscar Kazanelson, cytowany w komunikacie.

Notowania tygodniowa akcji Robyg

Robyg to deweloper realizujący inwestycje deweloperskie w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: nieruchomości, rob, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz