Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Robyg kupił działkę za 34 miliony złotych

0
Podziel się:

Spółka szacuje, że nieruchomość daje możliwość wybudowania około 750 mieszkań.

Robyg kupił działkę za 34 miliony złotych
(materiały prasowe)

Spółka zależna Robyg zawarła umowę nabycia nieruchomości położonej w Warszawie o łącznej powierzchni około 47 tysięcy metrów kwadratowych. Łączna cena netto za nieruchomość wyniosła 34 miliony złotych, podała spółka w raporcie bieżącym.

Deweloper, na którego czele stoi Zbigniew Okoński (na zdjęciu), zamierza wykorzystać teren na warszawskim Wilanowie na inwestycje budowlane. Spółka szacuje, że nieruchomość daje możliwość wybudowania około 750 mieszkań.

Niedawno Robyg awansowała do indeksy sWIG80. Będzie w nim notowana od 20 grudnia 2013. Zarząd liczy, że obecność wpłynie na większe zainteresowanie akcjami spółki oraz możliwość przyciągnięcia nowych inwestorów.

Notowania Robyg od początku roku

Rynkowa wartość spółki od początku roku urosła o niemal 60 procent. Robyg jest jedną z najdroższych spółek z portfela WIG-Budownictwo. Popularny wskaźnik ceny do zysku wynosi obecnie 160, przy średniej dla grupy poniżej zera.

W trzech pierwszych kwartałach roku spółka osiągnęła przychody na poziomie 368,9 miliona złotych względem 318,9 w analogicznych okresie roku ubiegłego. Zysk netto spadł z 33,9 do 17,5 miliona złotych.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)