Notowania

Przejdź na
robyg
27.11.2013 11:51

Robyg poprawia wyniki i przechodzi do nowego indeksu na GPW

Spółka szykuje się też do przedterminowego wykupu obligacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Notowana na giełdzie grupa deweloperska Robyg, której prezesem jest Zbigniew Wojciech Okoński (na zdjęciu), awansowała do indeksu sWIG80. Będzie w nim notowana od 20 grudnia 2013 po zamknięciu sesji.

_ - Liczymy, że nasza obecność w indeksie wpłynie na jeszcze większy wzrost zainteresowania akcjami spółki, jak i pozwoli na pozyskanie nowych inwestorów - mówi _Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej spółki.

W październiku spółka zdecydowała o przedterminowym wykupie części zabezpieczonych obligacji serii G o łącznej wartości 8 milionów złotych, ze względu na zamiar uwolnienia hipoteki będącą częścią nieruchomości należącej do Robyg Morena Sp. z o.o.

- _ Decyzja o wcześniejszym wykupie obligacji wynika z planowanego rozpoczęcia kolejnych etapów inwestycji Słoneczna Morena, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów i notuje wysokie wskaźniki kontraktacji _ - czytamy w komunikacie spółki.

Ponadto Robyt przedterminowo wykupi też część zabezpieczonych obligacji serii D o łącznej wartości 20 milionów złotych ze względu na zamiar zwolnienia hipoteki ustanowionej na gruncie, na którym stoi pierwszy budynek Robyg Business Center w warszawskim Wilanowie. Wcześniejszy wykup nastąpi w dniu 18 stycznia 2014 roku.

Po trzech kwartałach 2013 roku grupa Robyg osiągnęła przychody w wysokości 369 milionów złotych, czyli o 16 procent więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2012 roku. Zysk netto wyniósł 59,3 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: robyg, rob, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz