Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje zagraniczne
12.04.2014 07:15

Rockwool Polska modernizuje czeską fabrykę

Producent skalnej wełny mineralnej inwestuje 160 milionów złotych w infrastrukturę przemysłową. W fabryce Bohuminie w Czechach powstaje nowa linia produkcyjna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rockwool Polska mat.pras.)
Andrzej Kielar, prezes Rockwool Polska

Producent skalnej wełny mineralnej inwestuje 160 milionów złotych w infrastrukturę przemysłową. W fabryce Bohuminie w Czechach powstaje nowa linia produkcyjna, na której wykonywane będą materiały do izolacji technicznych, instalacji ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji.

- _ Modernizacja czeskiego zakładu wpisuje się w szerszy plan strategiczny. Rockwool stale usprawnia park technologiczny fabryk zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej - _ komentuje Andrzej Kielar, prezes Rockwool Polska.

Obszar działania grupy Rockwool Polska obejmuje dziś siedem krajów: Polskę, Czechy, Słowację, Litwę, Łotwę, Estonię i Węgry. Produkty dostarczane na te rynki produkowane są w 4 fabrykach: w rodzimych Cigacicach i Małkini oraz we wspomnianym Bohuminie (Czechy) i w Tapolcy na Węgrzech. _ - Nowe inwestycje to krok w stronę wzrostu poziomu jakości oraz rozszerzenia naszego portfolio produktowego. Rozwój, zarówno w obszarze produktów istniejących, jak i nowych, podnosi naszą konkurencyjność na rynku - _ podkreśla Łukasz Glapa, dyrektor marketingu Rockwool Polska.

Na inwestycje w poprawę ochrony środowiska oraz modernizację i budowę nowych linii produkcyjnych Rockwool Polska wydała już ponad miliard złotych. Firma produkuje dziś kilkaset tysięcy ton skalnej wełny mineralnej rocznie, zatrudniając przy tym około 1450 pracowników w 7 krajach. Produkty Rockwool są obecne m.in. na Stadionie Narodowym, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w Starym Browarze w Poznaniu czy w Floating Arena w Szczecinie. _ - Należące do nas fabryki należą do jednych z najwydajniejszych zakładów w całej grupie Rockwool - _ zaznacza Andrzej Kielar.

Rockwool Polska Sp. z o.o. należy do grupy Rockwool, która jest notowana na giełdzie w Kopenhadze. Spółka specjalizuje się w produkcji wyrobów ze skalnej wełny mineralnej, służących jako izolacja termiczna, akustyczna i przeciwpożarowa w budownictwie mieszkaniowym i ogólnym, obiektach przemysłowych i handlowych oraz instalacjach technicznych.

Grupa Rockwool zanotowała w 2013 roku przychody na poziomie 1,998 mln euro. Zysk brutto wyniósł w tym okresie 164 mln euro, a zysk netto - 116 mln euro.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: inwestycje zagraniczne, Rockwool, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz