Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rockwool Polska rozbudowuje zakłady

0
Podziel się:

Inwestycja pochłonęła 100 mln złotych, dzięki niej powstało sto nowych miejsc pracy. Firma należy do duńskiego koncernu.

Rockwool Polska rozbudowuje zakłady
(Rockwool Polska mat.pras.)
bFfjrYiJ

Firma Rockwool Polska wybudowała nową linię produkcyjną sufitów podwieszanych. Inwestycja o wartości 100 mln zł pozwoliła na zatrudnienie 100 osób - poinformował Andrzej Kielar, prezes Rockwool Polska (na zdjęciu).

Budowa rozpoczęła się w październiku zeszłego roku i zakończyła w czerwcu 2013 r. Linia stanęła w specjalnie zaprojektowanej, dwukondygnacyjnej hali o powierzchni 14 tys. metrów kwadratowych. Rozruch technologiczny trwał kilka tygodni. Obecnie linia pracuje z pełną wydajnością, a dziś nastąpiło jej oficjalne uruchomienie.

_ - Dzięki tej inwestycji zatrudnienie w zakładzie w Cigacicach wzrosło do ponad 750 osób _ - powiedział Andrzej Kielar. Dodał, że nowa linia ma obsłużyć rosnące zapotrzebowanie na produkowane w Cigacicach od 2003 r. sufity podwieszane Rockfon.

bFfjrYiL

Kolejnym etapem inwestycji jest budowa magazynu wysokiego składowania. Prace ruszyły w połowie sierpnia. Wraz z magazynem powstanie nowa portiernia i biura dla działu logistyki. Całkowity koszt budowy to 12,5 mln zł, a prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rockwool Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Rockwool - duńskiego koncernu będącego producentem skalnej wełny mineralnej, a także dostawcą produktów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Dotychczas grupa zainwestowała w Polsce ponad miliard złotych.

Firma posiada dwie fabryki w Polsce - w Cigacicach koło Zielonej Góry i w Małkini na Mazowszu. Łącznie zatrudnia w nich ponad 1,1 tys. osób. Roczna produkcja wełny mineralnej w tych zakładach to 400 tys. ton. W samych Cigacicach z Rockwool Polska współpracuje około 50 miejscowych firm.

Grupa Rockwool została założona w 1937 roku. Obecnie zatrudnia ponad 9,3 tyś. osób w ponad 40 krajach na całym świecie. Siedziba znajduje się w miejscowości Hedehusene w pobliżu Kopenhagi. W 2012 roku Grupa wygenerowała sprzedaż na poziomie 14,664 mln koron. Spółka jest notowana na giełdzie w Kopenhadze.

bFfjrYiR
Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Producent klocków zainwestuje w Polsce Spółka Plastic Factory Cobi uruchomi produkcję nowych zestawów klocków z elektroniką na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu.
Infosys BPO Poland do końca roku zatrudni 200 osób Firma w lipcu otrzymała zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Specjalizuje się w usługach dla biznesu z zakresu m.in. finansów i księgowości i obsługi procesów logistycznych.
Nowe inwestycje w Łodzi. Elfa Pharm wyda tu 8 mln zł To ósme zezwolenie na działalność w łódzkiej strefie ekonomicznej wydane w tym roku. Zadeklarowane inwestycje wyniosą w sumie ponad 243 mln zł. Dzięki nim utworzonych zostanie 720 nowych miejsc pracy.
bFfjrYjm
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)