Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rośnie sprzedaż w TIM SA. Ale wciąż bez zysków

0
Podziel się:

Prezes stawia sobie za cel, by w tym roku nie było straty.

Rośnie sprzedaż w TIM SA. Ale wciąż bez zysków
(TIM SA)

Ciepła zima miała pozytywny wpływ na wyniki branży budowlanej. Widać to m.in. po wynikach hurtowni materiałów elektrotechnicznych TIM SA. Na rynku trwa jednak wojna cenowa. Firma szuka więc swojej szansy w sprzedaży przez internet.

95,5 miliona złotych - tyle w pierwszym kwartale wyniosły przychody ze sprzedaży spółki TIM SA. Oznacza to wzrost o 44 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Pomimo tak wyraźnego wzrostu sprzedaży spółce nie udało się na razie wypracować dodatniego wyniku finansowego. Strata na działalności operacyjnej grupy wyniosła niemal 4,99 miliona złotych, natomiast strata netto - prawie 5,38 miliona złotych.

W wywiadzie dla Money.pl prezes TIM SA, Krzysztof Folta, podkreślił, że firma przechodzi teraz restrukturyzację i jego celem jest to, by w całym 2014 roku nie było straty na wyniku operacyjnym.

- _ Włączyliśmy się w walkę cenową i cięcie marż. Mieliśmy zatem nowe, niższe marże przy starych kosztach. W tej sytuacji wynik nie mógł być rewelacyjny. Tym bardziej, że branża budowlana, od której jesteśmy mocno uzależnieni, przeżyła w ubiegłym roku prawdziwy pogrom, co spowodowało u nas spadek sprzedaży _ - tłumaczył Krzysztof Folta w Money.pl.

By poprawić sprzedaż i obniżyć koszty firma postawiła m.in. na sprzedaż przez internet. - Stawiamy na multikanałowość, a więc zakupy przez internet, lecz ze wsparciem i doradztwem pracowników naszych biur handlowych oraz przedstawicieli handlowych - mówi Krzysztof Folta. - W kolejnych kwartałach spodziewamy się podobnej dynamiki wzrostu przychodów ze sprzedaży jak w pierwszych trzech miesiącach 2014 roku - dodaje.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)