Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rupert Murdoch oddaje stery grupy Fox synom

0
Podziel się:

Medialny magnat Rupert Murdoch zapowiedział, że 1 lipca przekaże kierownictwo holdingu Twenty-First Century Fox swym synom.

Rupert Murdoch oddaje stery grupy Fox synom
(worldeconomicforum/CC BY-SA 2.0/wikipedia)

Medialny magnat zapowiedział, że 1 lipca przekaże kierownictwo holdingu Twenty-First Century Fox swym synom - 42-letniemu Jamesowi i 43-letniemu Lachlanowi.

84-letni obecnie Rupert Murdoch oświadczył w opublikowanym komunikacie: "zawsze moim priorytetem było zapewnienie stabilności i stałego kierunku dla firmy i te nominacje umożliwiają osiągnięcie tych celów".

W skład holdingu Twenty-First Century Fox wchodzi m. in. telewizja informacyjna Fox News Channel i wytwórnia filmowa 20th Century Fox.

Urodzony w Australii Rupert Murdoch był dyrektorem wykonawczym (CEO) holdingu od 1979 r., a prezesem od 1991 r.

Nowym dyrektorem wykonawczym Foxa będzie James Murdoch, a jego starszy brat Lachlan zostanie drugim prezesem u boku ojca.

Murdoch pozostaje nadal prezesem koncernu medialnego News Corporation, w którego skład wchodzą m. in. amerykańskie dzienniki "Wall Street Journal" i "New York Post" oraz wydawnictwo książkowe HarperCollins. W Wielkiej Brytanii do koncernu należy m. in. dziennik "The Times" i tabloid "The Sun".

Czytaj więcej w Money.pl
PESA ma historyczny kontrakt z Niemcami - Dzięki eksportowi chcemy suchą nogą przejść przez następny rok, który będzie kryzysowy, ponieważ nie są planowane żadne zakupy w Polsce - mówi wiceprezes Pesy
Podatek od używania karty? "Nie wszystkie złe rozwiązania z USA trzeba importować" Money.pl rozmawia z Michałem Skowronkiem z Mastercard Europe.
Polakom opłaca się wysyłać okna do USA samolotem Money.pl rozmawia z prezesem spółki Drutex o szkodliwości rządowego programu wsparcia dla branży i o tym, dlaczego nie wybiera się na giełdę.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)