Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp cargo
29.11.2013 12:05

Ruszają zapisy na akcje PKP Cargo

Pracownicy będą mogli składać zapisy na akcje od 2 grudnia 2013 roku po cenie 68 złotych za papier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)

Ruszają zapisy na akcje pracownicze dla zatrudnionych w Grupie PKP Cargo objętych Paktem Gwarancji Pracowniczych. Spółka opublikowała dziś memorandum informacyjne, czyli dokument, na podstawie którego będą oferowane.

_ - Niedawny debiut na warszawskiej giełdzie otworzył drogę do przekazania pracownikom i jej spółek zależnych premii prywatyzacyjnej w formie akcji. Mam nadzieję, że nasi pracownicy licznie dołączą do grona akcjonariuszy spółki - _ mówi cytowany w komunikacie Adam Purwin, członek zarządu PKP Cargo, pełniący obowiązki prezesa.

Pracownicy będą mogli składać zapisy na akcje od 2 grudnia 2013 roku po cenie 68 złotych za papier. To cena sprzedaży akcji ustalona w październikowej ofercie publicznej. Wartość premii prywatyzacyjnej przypadającej na pracownika jest uzależniona od stażu jego pracy i średniego wynagrodzenia.

Pracownicy nie będą mogli sprzedać papierów przez najbliższe dwa lata od dnia debiutu PKP Cargo na giełdzie, czyli do 30 października 2015 roku. Będą one jednak uprawniały do otrzymania dywidendy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp cargo, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz