Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tanie linie lotnicze
27.09.2013 10:25

Ryanair będzie latał po Polsce. Wykończy LOT?

Tania linia lotnicza Ryanair od marca 2014 roku zacznie latać między polskimi miastami, z podwarszawskiego Modlina do Gdańska i Wrocławia - poinformował Michael O'Leary.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Blawicki/East News)
Na zdj. Michael O'Leary

Tania linia lotnicza od marca 2014 roku zacznie latać między polskimi miastami, z podwarszawskiego Modlina do Gdańska i Wrocławia - poinformował Michael O'Leary, prezes Ryanaira. Jak zapewnił, ceny biletów na te połączenia będą zaczynać się od 99 zł.

aktualizacja: 12:41

Ryanair potwierdził, że od poniedziałku 30 września przenosi loty ze stołecznego lotniska Chopina do portu lotniczego Warszawa-Modlin. Linia ogłosiła jednocześnie, że od marca 2014 r. codzienne będzie latać z Modlina do Gdańska i Wrocławia.

W kwietniu 2014 r. Ryanair natomiast zaoferuje dwa nowe kierunki z Modlina - do Salonik i Alicante. Loty na obydwu trasach mają być dwa razy w tygodniu._ - Liczymy, że w 2014 r. przewieziemy do i z Modlina 1,5 mln pasażerów _ - oświadczył w Warszawie prezes Ryanaira Michael O'Leary. Podkreślił, że linia w przyszłym roku będzie oferować z Modlina 30 kierunków lotów.

Jak wcześniej informował Ryanair, po przenosinach do Modlina linia będzie realizować stamtąd 26 tras. Będą to połączenia do: Barcelony, Bolonii, Liverpoolu, Londynu Stansted, Mediolanu, Oslo, Paryża i Rzymu. Na tych ośmiu trasach samoloty Ryanair będą latać częściej niż osiem razy w tygodniu. Pozostałe 18 kierunków, do których będzie można polecieć z Modlina to: Bari, Bristol, Bruksela, Budapeszt, Chania, Cork, Dublin, Duesseldorf, East Midlands, Eindhoven, Frankfurt, Glasgow, Manchester, Marsylia, Palma, Piza, Sztokholm i Trapani.

Lotnisko w Modlinie było niedostępne dla większych samolotów przez ponad pół roku. 22 grudnia 2012 r. inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów - betonowych odcinków o długości 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego.

Droga startowa skróciła się do 1500 m, dlatego samoloty takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogły używać lotniska. Pas w Modlinie w całości został otwarty ponownie 3 lipca.

Do planów firmy Ryanair odniósł się wczoraj Sebastian Mikosz, prezes LOT. Zaznaczył on, że polski przewoźnik odpowie na nie _ zmodyfikowaną strategią _ działania. _ - Z Komisją Europejską musimy o tym porozmawiać. Trzeba będzie może wymienić flotę, zrobić jakieś ruchy. Wejście Wizzaira na Okęcie też zmieniło naszą sytuację. Przecież to są bardzo dobrze zarządzane linie, które nie mają kłopotów finansowych, więc będą się rozwijać _ - zauważył.

Plan restrukturyzacji PLL LOT, warunkowo zatwierdzony przez ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, analizuje obecnie Komisja Europejska. W dokumencie zapisano, że LOT może potrzebować dodatkowej pomocy publicznej w wysokości do 381 mln zł.

W pierwszym kwartale 2013 r. liczba pasażerów Ryanair wzrosła o 3 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego – z 22,5 mln do 23,2 mln. O 5 proc. wzrósł również przychód brutto: z 1 284 mln euro do 1 342 mln euro. Zysk netto wyniósł natomiast w tym okresie 78 mln euro, czyli o 21 proc. mniej niż w 2012.

Czytaj więcej w Money.pl
Lotnisko Modlin znowu otwarte, ale nie ma... Linie lotnicze uzależniły powrót od odszkodowania za straty spowodowane koniecznością przeniesienia się do Warszawy oraz zamontowania systemu ILS, który pozwala lądować we mgle.
Ryanair wznowił połączenia. Sprawdź dokąd Samoloty na trasie Łódź-Bristol latać będą w poniedziałki i w piątki.
Wybrakowane Dreamlinery. LOT chce wyjaśnień W dwóch samolotach mechanicy wykryli brak w silnikach filtrów paliwowych.
Tagi: tanie linie lotnicze, ryanair, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz