Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair coraz bliżej zakupu nowych 180 samolotów

0
Podziel się:

Nowa flota umożliwi wzrost o 40 proc. w ciągu następnych pięciu lat z 80 mln pasażerów do ponad 112 milionów rocznie.

Ryanair coraz bliżej zakupu nowych 180 samolotów
(materiały prasowe)
bEKoPsPV

Właściciel linii lotniczych Ryanair dostał BBB+ od agencji ratingowej Fitch. Przewoźnik chce między innymi na tej podstawie uzyskać dostęp do tańszego kapitału, dzięki któremu poszerzy flotę o nowe 180 samolotów.

BBB+ to czwarta najwyższa ocena w skali Fitch i oznacza _ dobrą jakość kredytową _. Zdolność do obsługi zobowiązań finansowych jest oceniana jako adekwatna, jednak niekorzystne warunki biznesowe lub ekonomiczne mogą ją zmniejszyć, czytamy w opisie skali firmy Fitch. Punkt wyżej jest _ A _, mówiący o _ wysokiej jakości kredytowej _, zaś poniżej zaczynają się spółki o charakterze spekulacyjnym. Wcześniej również _ BBB+ _ Ryanair dostał od Standard & Poor's.

_ - Otrzymanie oceny BBB+ jest częścią naszego planu uzyskania dostępu do rynku kapitałowego w celu znalezienia źródeł taniego finansowania naszej nowej floty 180 samolotów Boeing 737-800. Ryainar nadal będzie mógł utrzymać niskie koszty działalności, a tym samym oferować naszym klientom najniższe ceny za bilety w Europie - _ mówi cytowany w komunikacie prasowym Howard Millar, dyrektor finansowy oraz zastępca prezesa Ryanair (na zdjęciu).

bEKoPsPX

Jak podaje spółka, nowa flota umożliwi wzrost o 40 proc. w ciągu następnych pięciu lat z 80 mln pasażerów do ponad 112 milionów rocznie.

Dostawa nowych Boeing 737-800 zgodnie z planem ma się rozpocząć we wrześniu tego roku. To jeden z najbardziej popularnych na świecie modeli średniego zasięgu. W podstawowej wersji zabiera na pokład od 162 do 189 pasażerów, osiąga pułap przekraczający 12 kilometrów, może przelecieć do 5,4 tys. kilometrów bez lądowania i osiąga prędkość 840 km/h.

Spółka wczoraj podała wyniki finansowe za rok obrotowy 2013/2014. Wynik netto po raz pierwszy od pięciu lat spadł, z 569 do 523 milionów euro. Władze firmy uzasadniły to silną konkurencją cenową na rynku. Niemniej wyniki i tak pozytywnie zaskoczyły inwestorów, co było widać po wczorajszym kursie - papiery poszły w górę o ponad 7 procent. Rynek pozytywnie odebrał prognozę zysku w tym roku nawet na poziomie 620 milionów euro.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKoPsQd
bEKoPsQy
business news
strategie firm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)