Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair otwiera bazę w Modlinie i wprowadza nowe trasy

0
Podziel się:

Pracę znajdzie nawet 2,5 tysiąca osób - zapowiadają przedstawiciele spółki.

Ryanair otwiera bazę w Modlinie i wprowadza nowe trasy
(Piotr Blawicki/East News)

Oto kolejna odsłona starań irlandzkiego przewoźnika zarządzanego przez Michaela O'Leary'ego (na zdjęciu) o polskich klientów. Ryanair zapowiedział, że 23 października otworzy bazę na lotnisku w podwarszawskim Modlinie i rozszerzy siatkę połączeń. Ze stolicy będzie można polecieć między innymi do Aten i Lizbony. Pracę w nowej bazie i przy obsłudze nowych połączeń ma znaleźć nawet 2,5 tysiąca osób.

- _ Codziennie będziemy mogli lecieć do Aten. Gran Canaria i Teneryfa zostają. Będziemy mogli polecieć tam nie tylko zimą, w sezonie letnim też. Do Madrytu i Glasgow polecimy trzy razy w tygodniu. Będą też połączenia do Lizbony _ - zapowiedziała przedstawicielka przewoźnika Klaudia Kałążna. Do siatki połączeń dodany zostanie także port na Fuerteventurze.

23 października Ryanair uruchomi bazę w podwarszawskim Modlinie. Dla portu to dodatkowa korzyść wizerunkowa i większe dochody. Pracę przy obsłudze nowych połączeń i modlińskiej bazy może znaleźć nawet 2,5 tysiąca osób - zapowiedziała na konferencji prasowej Katarzyna Gaborec, dyrektor do spraw marketingu i sprzedaży Ryanair na Europę Środkową i Wschodnią. Gaborec dodała, że zimą siatka połączeń obejmie w sumie 27 miast, a od sezonu letniego - 32.

Ryanair jest na razie jedynym przewoźnikiem, który korzysta z portu w Modlinie. Władze lotniska szacują, że w tym roku zostanie tam odprawionych 2,5 miliona pasażerów. Przez kilka miesięcy z podwarszawskiego portu korzystał też Wizzair, ale jesienią 2012 roku wrócił do stolicy (który w niedawno ogłoszonej jesiennej siatce połączeń również wprowadził loty do Lizbony).

Od roku dyrekcja lotniska w Modlinie prowadzi rozmowy z innymi przewoźnikami. Jednak prezes spółki zarządzającej lotniskiem, Piotr Okieńczyc, przyznaje, że na razie za wcześnie, by mówić o szczegółach.

- _ Nie jesteśmy jeszcze na takim etapie, żeby potwierdzić z kim. To jest bardzo trudne, rozmowy są dość skomplikowane. Warunki handlowe są cały czas dyskutowane. Rozmawiamy też z innymi przewoźnikami, bo wiadomo, że lotnisko chciałoby zdywersyfikować ofertę. Chciałbym jednak podkreślić, że niezależnie od tego rozwój jest stały. To widać po liczbie pasażerów, która rośnie każdego dnia _- zapewnił Okieńczyc.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)