Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ryanair
29.07.2014 05:56

Ryanair zdominował polskie niebo. Teraz chwali się wynikami

Irlandzka linia okazała się liderem wzrostu wśród przewoźników niskokosztowych w pierwszym kwartale 2014 roku w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Blawicki/East News)

- _ Zysk netto za pierwszy kwartał 2014 r. w wysokości 197 milionów euro, co stanowi wzrost o 152 procent w stosunku do ubiegłego roku - chwali się wynikiem Michael O'Leary, prezes Ryanair. Dodaje jednak, że taki wynik był możliwy dzięki świętom Wielkanocnym. - _ Wcześniejsze uruchomienie naszego harmonogramu letniego i możliwości rezerwacji biletu do przodu przyniosło nam wzrost o 4 procent. Również współczynnik obciążenia podniósł się do 86 procent. Obniżka opłat lotniskowych i za bagaż zostały zrównoważone _ przez wzrost liczby p _ asa _ żerów _ - dodał O'Leary.

Irlandzka linia okazała się liderem wzrostu wśród przewoźników niskokosztowych w pierwszym kwartale 2014 roku. Zarówno Ryanair jak i Air Berlin obsłużyli około 50 tys. pasażerów więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Jednak pod względem wzrostu liczby pasażerów to Ryanair okazał się liderem - wynika z raportu Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Mimo tego rynek wyraźnie już odczuł zahamowanie ekspansji tego przewoźnika, który w pierwszym kwartale 2014 roku zmniejszył oferowanie o około 5,4 procent.

Ryanair już zapowiada otwarcie czterech nowych baz: w Kolonii, Gdańsku, Warszawie i Glasgow. Znacznie zwiększenie nowych tras i częstotliwości lotów do Stansted i Dublina ma na celu zbudowanie sieci wygodnych połączeń biznesowych między kluczowymi parami miast.
Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ryanair, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz