Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryszard Petru przewodniczącym rady nadzorczej PKP

0
Podziel się:

Znany ekonomista, który wcześniej był związany z BRE Bankiem, objął ważną posadę w państwowej spółce.

Na zdj. Ryszard Petru
Na zdj. Ryszard Petru (media.grupabrebanku.pl)
bELhgTkl

Minister Infrastruktury i Rozwoju Elżbieta Bieńkowska jako walne zgromadzenie PKP zdecydowała o powołaniu Ryszarda Petru na przewodniczącego rady nadzorczej tej spółki - poinformował rzecznik resortu Piotr Popa.

Petru zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Opawskiego, który zmarł w listopadzie 2013 r._ - Doświadczenie i wiedza nowego przewodniczącego rady nadzorczej PKP SA wzmocnią proces tworzenia sprawnej i nowoczesnej kolei w Polsce. PKP SA muszą się zmieniać, dlatego tak ważne jest, aby przy tych działaniach obecni byli ludzie, którzy uczestniczyli w wielu takich procesach, potrafią je dobrze określić i nadzorować _ - podkreślił cytowany w komunikacie odpowiedzialny za kolej wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Klepacki.

Ryszard Petru jest przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Do 2011 roku pracował jako dyrektor zarządzający w pionie analiz, strategii i relacji inwestorskich w PKO BP. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora BRE Banku ds. strategii i nadzoru właścicielskiego, gdzie odpowiadał również za relacje inwestorskie.

bELhgTkn

W latach 2001-2004 Petru pracował w Banku Światowym jako ekonomista ds. Polski i Węgier, zajmował się zagadnieniami makroekonomicznymi, w szczególności reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym. Brał udział wówczas w projektach doradczych związanych z reformami emerytalnymi i finansami publicznymi w krajach regionu Europy Środkowo - Wschodniej i Azji Centralnej.

W latach 1997 - 2000 był doradcą Leszka Balcerowicza, ówczesnego ministra finansów. Zajmował się reformą emerytalną i tworzeniem nowego systemu emerytalnego.

PKP jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Minister Infrastruktury i Rozwoju, jako minister właściwy ds. transportu, reprezentuje Skarb Państwa w PKP i pełni funkcję walnego zgromadzenia PKP.

Czytaj więcej w Money.pl

bELhgTkt
bELhgTkO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)