Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
getin noble bank
30.10.2013 16:53

Sąd: 6 mln złotych kary dla Getin Noble Bank

Bank stosował we wzorcach umownych niedozwolone postanowienia, nieprecyzyjnie określające pożyczkobiorcy - orzekł Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały Getin Bank)

Getin Noble Bank łamał prawo stosując we wzorcach umownych niedozwolone postanowienia, nieprecyzyjnie określające pożyczkobiorcy - orzekł Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tym samym podtrzymał wcześniejszą decyzję prezes UOKiK w tej sprawie, nakładającą na Getin Bank blisko sześć milionów złotych kary. Wyrok nie jest prawomocny, a bank już zapowiedział odwołanie.

Na zdjęciu Wojciech Sury, rzecznik prasowy Getin Banku

_ - Nie podzielamy decyzji Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, dlatego zgodnie z przysługującym nam prawem odwołamy się od jego orzeczenia - _mówi Wojciech Sury, rzecznik prasowy Getin Banku.

Wyrok sądu dotyczy decyzji prezes UOKiK z listopada 2011 roku. UOKiK ustalił wtedy, że we wzorcach umownych wykorzystywanych przez bank do zawierania z konsumentami umów kredytowych_ znalazły się postanowienia tożsame z wpisanymi do rejestru klauzul niedozwolonych _.

_ Getin Bank m.in. zobowiązywał pożyczkobiorców do przekazywania informacji o okolicznościach mogących mieć wpływ na ich zdolność kredytową i terminową spłatę kredytu, nie podał jednak kryteriów na podstawie, których można by w sposób obiektywny ustalić w jakich sytuacjach ma to następować _- czytamy w dzisiejszym komunikacie na stronie UOKiK.

_ Tymczasem niepoinformowanie banku skutkowało rozwiązaniem umowy. W rezultacie subiektywna ocena dokonana przez bank mogłaby być pretekstem do wypowiedzenia kontraktu i nałożenia na konsumenta obowiązku natychmiastowej spłaty zobowiązań _ - czytamy dalej.

_ - Zapisy umów, których dotyczy decyzja SOKiK, nie są stosowane w naszym banku od przeszło dwóch lat _- zapewnia Wojciech Sury z Getin Banku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: getin noble bank, getin bank, business news, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz