Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sage - brytyjski gigant IT padł ofiarą ataku hakerów? Wyciekły dane pracowników kilkuset firm

Sage - międzynarodowa firma informatyczna, która dostarcza oprogramowanie dla ponad 6 mln firm - padła ofiarą ataku hakerów. Firma w oficjalnym komunikacie potwierdziła, że przestępcy mogli uzyskali dostęp do danych niektórych klientów. Sage działa w 23 krajach, ma swój oddział również w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Samoilov / Flickr (CC BY 2.0))

Sage - międzynarodowa firma informatyczna, która dostarcza oprogramowanie dla ponad 6 mln firm - padła ofiarą ataku hakerów. Spółka potwierdziła, że przestępcy mogli uzyskali dostęp do danych niektórych klientów. Sage działa w 23 krajach, ma swój oddział również w Polsce.

Sage to jedna z największych brytyjskich firm technologicznych. Spółka tworzy oprogramowanie dla biznesu - głównie w obszarze wsparcia finansowo-księgowego i kadrowo-płacowego. Głównymi klientami firmy są małe i średnie przedsiębiorstwa. Na rynku istnieje od 30 lat.

Brytyjska spółka poinformowała, że w ostatnich tygodniach ktoś uzyskał nieautoryzowany dostęp do ich oprogramowania. "Badamy nieautoryzowany dostęp do informacji o klientach" - podała spółka w komunikacie, cytowanym przez "Financial Times".

W efekcie w ręce niepowołanej osoby mogły wpaść dane 280 pracowników z różnych brytyjskich firm, które obsługuje Sage. Wśród skradzionych informacji mogą być między innymi dane logowania pracowników do systemów oraz ich numery kont bankowych.

Do wszystkich klientów spółka już przesłała odpowiednie informacje, jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi konsekwencjami. Łącznie firma skontaktowała się z ponad 200 przedsiębiorcami - informuje "Financial Times".

Sage zapewnia, że wyciek danych nie dotyczył innych krajów. Firma poinformowała już odpowiednie służby o incydencie - w tym między innymi brytyjski odpowiednich naszego inspektora ochrony danych osobowych i policję.

Jeżeli inspektor ochrony danych osobowych uzna, że firma niedostatecznie chroniła personalia klientów i ich pracowników, może wszcząć postępowanie przeciwko spółce.

Tagi: sage, business news, wiadomości, druki, baza wiedzy, prosto z firm, zarządzanie, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-08-2016

kateHehe a ISO mieli? A metodykę postępowania mieli? A administratorów bezpieczeństwa mieli? Bez jaj jak się zatrudnia Hindusów to tak jest.

Rozwiń komentarze (1)