Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samsung
22.05.2015 13:39

Samsung inwestuje 0,5 mld euro w Europie. Polscy dostawcy zastąpią azjatyckich

Fabryka Samsung Electronics Poland Manufacturing we Wronkach dysponuje jedną z najnowocześniejszych linii do produkcji pralek i lodówek na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Pół miliarda euro rocznie ma wynosić wartość zakupów, które chce realizować w Europie Samsung Electronics Manufacturing Poland, właściciel fabryki pralek i lodówek we Wronkach (Wielkopolskie). Europejscy, w tym polscy, dostawcy mają zastąpić azjatyckich.

Podczas czerwcowych Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting w Poznaniu koncern będzie poszukiwał lokalnych dostawców, którzy zastąpią dotychczasowych kooperantów z Azji.

Obecnie z Azji sprowadzana jest - w ujęciu wartościowym - mniej więcej połowa części i podzespołów do produkcji we Wronkach.

- Celem zmiany źródeł dostaw jest redukcja kosztów i skrócenie czasu dostawy. Ze względu na poprawiającą się konkurencyjność na naszym rynku i niższe koszty transportu preferowani będą polscy producenci, o ile tylko ich oferta okaże się atrakcyjna - poinformował dyrektor działu zakupów Samsung Electronics Poland Manufacturing Dominik Będziak.

Oferta spółki skierowana jest głównie do firm oferujących półprodukty z metalu, elektronikę, wyroby z tworzyw sztucznych i gumy, przewody i kable, okucia i elementy złączne, szkło, opakowania oraz etykiety i druki.

Rozmowy z potencjalnymi dostawcami, którzy przejdą pozytywnie pierwszy etap selekcji mają być prowadzone podczas targów w Poznaniu. Organizowane między 9 a 12 czerwca Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting odbędą się po raz czwarty. Dla przedsiębiorstw z kraju i zagranicy są one okazją do znalezienia podwykonawców wśród dysponujących wolnymi mocami produkcyjnymi firm.

Fabryka Samsung Electronics Poland Manufacturing we Wronkach dysponuje jedną z najnowocześniejszych linii do produkcji pralek i lodówek na świecie. Dziennie montowanych jest w niej 6 tys. lodówek i 5,5 tys. pralek. Produkty eksportowane są do 34 krajów. Łączna wartość inwestycji koncernu w okresie od 2010 do 2016 r. ma wynieść 470 mln dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
W tym Polska została liderem Europy W pralkach i lodówkach ponad połowa komponentów pochodzi z naszego kraju. Dziś otwarto nową linię produkcyjną we Wronkach.
Co oznaczają nazwy największych korporacji? Samsung w języku koreańskim oznacza "trzy gwiazdy", co miało oddawać potencjał i wielkość firmy, a HTC to inicjały założycieli firmy.
Samsung otwiera w Polsce nową linię produkcyjną Działający od 2009 roku zakład produkcyjny we Wronkach zostanie rozbudowany za ponad 387 milionów złotych.
Tagi: samsung, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz