Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Scanmed Multimedis otworzy nowe placówki

0
Podziel się:

7,8 miliona akcji trafi do obrotu w trybie subskrypcji prywatnej.

Joanna Szyman, prezes Scanmed Miltimedis
Joanna Szyman, prezes Scanmed Miltimedis (Scanmed Multimedis)

Działająca na rynku prywatnej opieki medycznej spółka wyemituje 7,8 miliona akcji serii E, które przeznaczy na inwestycje w nowe placówki - zadecydowali akcjonariusze na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu. Na tym samym spotkaniu został powołany nowy członek zarządu. Została nim Aneta Sowińska, która przez ostatnie trzy lata zasiadała w radzie nadzorczej spółki.

Dzięki emisji akcji Scanmed podniesie kapitał zakładowy do 27,9 miliona złotych. Wejdą one do obrotu w trybie subskrypcji prywatnej. -_ Pozyskane środki chcemy przeznaczyć na dalszy rozwój spółki - _ tłumaczy Joanna Szyman, prezes Scanmed Multimedis. Szyman zapowiada, że będzie uruchamiać kolejne placówki i wprowadzać nowe usługi.

Strategia spółki zakłada między innymi przejmowanie i restrukturyzowanie już istniejących ambulatoryjnych i szpitalnych placówek medycznych. - _ W ten sposób możemy dywersyfikować naszą działalność, co dotychczas pozwalało nam na zwiększanie przychodów, zarówno na umowach z NFZ, jaki i usługach komercyjnych - _kontynuuje Szyman.

Skonsolidowane przychody grupy za pierwsze półrocze 2013 roku wyniosły prawie 45 milionów złotych i były wyższe o 78,5 procent w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2012. W tym samym okresie firma zwiększyła zysk netto z ponad 1,4 miliona do ponad 1,6 miliona złotych.

Zobacz, jak radziły sobie akcje spółki na rynku NewConnect w ostatnich trzech miesiącach:

Zmiany nastąpiły także w zarządzie spółki. Nowym członkiem zarządu została Aneta Sowińska, dotychczasowy członek rady nadzorczej. Była ona odpowiedzialna za pion human resources i wspierała w istotny sposób procesy konsolidacji firmy. Aneta Sowińska przed rozpoczęciem pracy w Scanmedzie pełniła między innymi funkcje kierownicze w Vistula Group.

Grupa Scanmed Multimedis od ponad 10 lat zajmuje się pełnoprofilową prywatną opieką medyczną w Polsce: od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne.

Czytaj więcej w Money.pl
Scanmed Multimedis zarobiła na kontraktach z NFZ Grupa osiągnęła w drugim kwartale tego roku 22,66 mln zł przychodów ze sprzedaży. To wzrost o 100,9 proc w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku.
Imigranci z prawem do leczenia, ubodzy - bez Nielegalni imigranci uzyskali w Szwecji od lipca prawo do publicznej służby zdrowia. Nie dotyczy to obywateli krajów UE, którzy nie pracują, przebywając w Szwecji, ani nie mają ubezpieczenia w ojczyźnie.
Szpital bankrutuje. Będą zwolnienia? W tym roku strata szpitala w Augustowie wyniesie ok. 3 mln zł. Władze powiatu chcą przekazać placówkę w 25-letnią dzierżawę spółce Centrum Dializa z Sosnowca. Dzięki temu szpital mógłby spłacić 20 mln zł długu.
business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)