Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Scanmed Multimedis zarobiła na kontraktach z NFZ

0
Podziel się:

Grupa osiągnęła w drugim kwartale tego roku 22,66 mln zł przychodów ze sprzedaży. To wzrost o 100,9 proc w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku.

Joanna Szyman, prezes Scanmed Multimedis
Joanna Szyman, prezes Scanmed Multimedis (Scanmed Multimedis)

Grupa osiągnęła w drugim kwartale tego roku 22,66 mln zł przychodów ze sprzedaży. To wzrost o 100,9 proc w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku. Wynik EBITDA w drugim kwartale 2013 roku wyniósł 4,8 mln zł, zysk netto - 0,15 mln zł.

- _ Na wysoką dynamikę przychodów grupy oraz poprawę wyników w II kwartale tego roku wpłynęła przede wszystkim wysoka sprzedaż usług komercyjnych wynikająca między innymi z rozszerzenia oferty usług ambulatoryjnych i szpitalnych. Scanmed Multimedis podpisała również 34 nowe umowy korporacyjne, obejmując opieką medyczną ponad 1 200 nowych Pacjentów. _ _ Poza tym, spółka szpitalna, Scanmed S.A., zyskała również istotne zwiększenie kontraktu z NFZ na Intensywną Opiekę Medyczną _– mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.

Skonsolidowane przychody grupy Scanmed Multimedis za I półrocze 2013 r. wyniosły 44,74 mln zł i były wyższe o 78,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2012.

Oferta ambulatoryjna grupy Scanmed Multimedis została rozszerzona o usługi Poradni Torakochirurgii oraz Poradni Chirurgii Ręki. Powstały również nowe, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt, pracownie diagnostyczne: pracownia diagnostyki kardiologicznej, pracownia EMG oraz pracownia densymetryczna.

W Szpitalu św. Rafała w Krakowie powstał Ośrodek Chirurgii Rekonstrukcyjnej. Realizowany zakres usług obejmuje między innymi zabiegi z obszaru chirurgii onkologicznej we współpracy z ortopedią polegające na resekcji kości i tkanek, oraz ich późniejszą rekonstrukcję za pomocą endoprotez.

Ponadto, w ofercie szpitalnej pojawiły się nowe technologie diagnostyczne i terapeutyczne. Szpital św. Rafała został pierwszym prywatnym szpitalem w województwie małopolskim, w którym wykorzystywany jest system śródoperacyjnego monitorowania nerwów. Dodatkowo, poszerzono diagnostykę chorób trzustki i dróg żółciowych, między innymi wprowadzając diagnostykę ERCP. Do zabiegów chirurgicznych wprowadzono videotorakoskopię.

Zakończono proces budowy nowego oddziału szpitalnego z zakresu rehabilitacji neurologicznej. Oddział liczy 14 łóżek. Oddział będzie realizował świadczenia komercyjne. Podjęto również starania dotyczące uzyskania finansowania NFZ w zakresie rehabilitacji neurologicznej. W drugim kwartale 2013 przeprowadzono modernizację infrastruktury Telefonicznego Centrum Obsługi.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec z kolejkami do lekarzy specjalistów? Zdaniem OZZL, ograniczenie koszyka świadczeń musi być poprzedzone dyskusją, z udziałem pacjentów i lekarzy oraz z merytorycznym wsparciem.
Pierwszy w Polsce przeszczep twarzy Biorcą był 33-letni mężczyzna, ofiara wypadku w pracy.
Z roku na rok jest ich w Polsce coraz mniej W przesłanym dziś raporcie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, podkreślono, że liczba pielęgniarek pracujących przy łóżkach pacjentów systematycznie maleje, natomiast z roku na rok pacjentów przybywa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)