Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Selvita bardzo dobrze oceniana przez analityków

0
Podziel się:

Przychody w czwartym kwartale według DI Investors wzrosły o 50 proc.

Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvita
Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvita (Selvita)
bEJYsiJN

DI Investors, w raporcie z 11 marca, ustalił cenę docelową akcji Selvity na 20 zł. Analitycy spodziewają się bardzo dobrych wyników Selvity za IV kw. 2014 r.

Segment innowacje analitycy wycenili metodą rNPV (ważona ryzykiem wartość bieżąca netto) na 6,7 zł/akcję, a segment usługi wycenili 5-letnim modelem DCF na 9,5 zł/akcję.

Analitycy prognozują przychody na poziomie 12,1 mln zł (wzrost o 50 proc. r/r.). Zakładają przychody z usług na poziomie 4,5 mln zł (wzrost o 71 proc. r/r), a przychody z partneringu na poziomie 3,9 mln zł (wzrost o 71 proc. r/r) oraz dotacje na poziomie 3,7 mln zł (wzrost o 18 proc. r/r). Prognozują 1 mln zł zysku netto.

bEJYsiJP

Analitycy spodziewają się dynamicznego wzrost na rynku drug discovery.

_ Uważamy, że wygasanie dużej liczby patentów na leki oryginalne w najbliższych latach będzie sprzyjać utrzymaniu dwucyfrowego tempa wzrostu rynku outsourcingu drug discovery. Zakładamy, że Selvita będzie zdobywać nowych klientów jak i rozszerzać współpracę z dotychczasowymi usługobiorcami. Spodziewamy się również poprawy struktury backlogu oraz wzrostu produktywności pracowników. Prognozujemy CAGR przychodów i EBITDA segmentu usługi na poziomie odpowiednio 32 proc. i 45 proc. w latach 2013-16F _ - napisano w raporcie.

DI Investors widzi też znaczący potencjał w segmencie innowacje.

_ W latach 2007-14 łączne nakłady spółki na projekty innowacyjne wyniosły ponad 46 mln zł. Selvita pracuje nad 11 projektami innowacyjnymi, z których 3 znajdują się w fazie przedklinicznej, a 8 w fazie odkrycia. Trzy projekty są realizowane w ramach kontraktów partneringowych, a celem na 2015 r. jest podpisanie dużego kontraktu partneringowego w projekcie SEL24 lub SEL120. Prognozujemy CAGR przychodów z partneringu w wysokości 59 proc. w latach 2013-16F _ - napisano.

bEJYsiJV

Raport sporządzono przy kursie 15,1 zł, a w środę o godz. 10.15 za jedną akcję spółki płacono 15,3 zł.

Notowania Selvity - 1 tydzień

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEJYsiKq
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)