Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Selvita idzie na giełdę. Pozyska ponad 27 milionów złotych

0
Podziel się:

Spółka biotechnologiczne ustaliła właśnie cenę emisyjną akcji.

Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity
Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity (Selvita)
bEUmESCt

Dokładnie 27,3 miliona złotych wyniesie wartość oferty akcji nowej emisji spółki biotechnologicznej Selvita.

Spółka poinformowała właśnie o ustaleniu ceny emisyjnej akcji na poziomie 10,3 złotego za sztukę, czyli dokładnie w wysokości wcześniejszej ceny maksymalnej. Zgodnie z decyzją spółki do inwestorów indywidualnych trafi 12 procent, a do instytucjonalnych 88 procent oferowanych walorów.

- _ Wczoraj zakończyliśmy budowę księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, jesteśmy spokojni o sukces emisji. Chcemy jak najszybciej znaleźć się na głównym rynku GPW _ - mówi Bogusław Sieczkowski, wiceprezes spółki Selvita.

bEUmESCv

Firma działająca w branży biotechnologicznej zamierza przeznaczyć pozyskane środki na prace nad innowacjami w zakresie onkologii. Selvita stara się pozyskiwać na ten cel pieniądze nie tylko z giełdy. W ciągu ostatnich sześciu lat pozyskała prawie 70 milionów złotych z funduszy europejskich i krajowych. Środki te zostały przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe oraz rozbudowę i wyposażenie laboratoriów.

Zapisy na akcje w ofercie publicznej w transzy instytucjonalnej przyjmowane są do 12 grudnia, a przydział akcji w obu transzach nastąpi do 16 grudnia. Spółka liczy, że jeszcze w tym roku zadebiutuje na głównym parkiecie GPW.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku łączne przychody spółki wyniosły 29,14 miliona złotych. Zysk netto w tym okresie sięgnął z kolei 3,7 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUmESCB
bEUmESCW
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)