Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
newconnect
19.12.2014 16:06

Selvita zadebiutowała na rynku głównym GPW

Prezes Paweł Przewięźlikowski przyznaje, że wciągu trzech lat spółce udało się mniej więcej podwoić wartość spółki dla akcjonariuszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Selvita)
Paweł Przewięźlikowski, prezes zarządu

Spółka przeprowadziła ofertę publiczną, dzięki której sprzedała akcje po cenie maksymalnej i pozyskała 27,3 mln zł. Stopa redukcji w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 88 proc. Jednocześnie przeniosła notowania z NewConnect na rynek regulowany warszawskiej giełdy.

Prezes Paweł Przewięźlikowski przyznaje, że w trzy lata spółce udało się mniej więcej podwoić wartość Selvity dla akcjonariuszy._ - Podczas zakończonej niedawno oferty przedstawiliśmy konkretną strategię rozwoju spółki w kolejnych kilku latach - powiedział. - Wielkość popytu na akcje świadczy o tym, że nasze plany spotkały się ze zrozumieniem i poparciem inwestorów. Jestem pewien, że planowane inwestycje pozwolą rozwijać się równie dynamicznie w nadchodzących latach. _

Ponad 27 mln zł pozyskanych z emisji spółka przeznaczy na finansowanie wartego ok. 60 mln zł programu inwestycyjnego, obejmującego rozwój projektów innowacyjnych - przede wszystkim z obszaru onkologii - oraz rozbudowę i wyposażenie powierzchni laboratoryjnych. Ponad 30 mln zł spółka zabezpieczyła już ze środków własnych i bezzwrotnych dotacji.

Cena emisyjna w przeprowadzonej właśnie ofercie wyniosła 10,3 zł i była równa ustalonej wcześniej cenie maksymalnej. Selvita przeniosła swoje notowania na główny rynek GPW z NewConnect, na którym zadebiutowała w 2011 r. W ramach oferty prywatnej pozyskała wówczas 15,5 mln zł, sprzedając akcje po cenie 5,5 zł za walor.

Spółka oferowała w emisji 2.651.891 nowych akcji serii F i wszystkie zostały objęte. Wprowadziła nowe walory na główny rynek GPW razem z dostępnymi dotychczas w obrocie na rynku NewConnect 6.413.566 akcjami serii B, C, D i E. Kapitał Selvity dzieli się obecnie łącznie na 13.115.457 akcji.

III kwartał 2014 r. był czwartym z rzędu kwartałem zakończonym zyskiem, po osiągnięciu progu rentowności w IV kw. 2013 r. W pierwszych trzech kwartałach 2014 r. łączne przychody spółki wyniosły 29,14 mln zł, czyli o 112 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2013. Od początku roku Selvita wypracowała 3,70 mln zł zysku. W tym samym okresie 2013 r. firma notowała stratę na poziomie 2,71 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: newconnect, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz