Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
04.03.2015 11:25

Selvita założyła spółkę zależną w USA

Selvita posiada obecnie w USA 20 klientów, w tym kilku spośród największych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Selvita)
Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity

Selvita otwiera pierwsze biuro zagraniczne w największym ośrodku koncentracji firm biotechnologicznych na świecie - w Regionie Bostonu (Greater Boston Area). Biuro będzie odpowiedzialne za wsparcie bieżących projektów realizowanych dla klientów amerykańskich, pozyskanie kolejnych partnerów do projektów badawczo-rozwojowych w dziedzinie onkologii oraz sprzedaż usług - podała spółka.

Selvita posiada obecnie w USA 20 klientów, w tym kilku spośród największych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych na świecie. Przychody spółki z amerykańskiego rynku przekroczyły w ub.r. 10 mln zł, podczas gdy wg danych z początku listopada, backlog Selvity na 2014 r. wynosił 40,1 mln zł.

_ Stany Zjednoczone są dla nas strategicznym rynkiem. Region Bostonu natomiast określa się mianem biotechnologicznej Doliny Krzemowej. Obecność na miejscu przybliży nas przede wszystkim do obecnych i potencjalnych klientów amerykańskich, ale równocześnie jest to istotny wzrost prestiżu dla spółki w skali globalnej. Oczekujemy, że ta inwestycja w jakość obsługi, sprzedaż i ułatwienie rozliczeń dla klientów z USA pozwoli dodatkowo podnieść dynamikę przychodów generowanych na tamtejszym rynku _ - powiedział prezes Selvity Paweł Przewięźlikowski, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że roczne wydatki na R&D dużych i średnich amerykańskich firm biotechnologicznych i farmaceutycznych przekraczają 40 mld USD, co stanowi ok. połowę światowych wydatków na ten cel.

Operacje badawczo-rozwojowe w regionie Bostonu prowadzą m.in. Novartis, Pfizer, Merck, Merck Serono, H3 Biomedicine, FelicitexTherapeutics, Biogen-IDEC, Shire, Sanofi-Genzyme, Vertex, Alexion i Agios. Swoje siedziby w regionie posiadają również liczne fundusze venture capital, takie jak Third Rock, Healthcare Ventures, Polaris Partners czy Venrock, które nierzadko dysponują własnymi funduszami przekraczającymi poziom miliarda dolarów.

Jednocześnie na miejscu znajduje się niezwykle silna baza naukowa: MIT (Massachusetts Institute of Technology), Harvard University oraz ośrodki medyczne takie jak Dana-Farber Cancer Institute, czy Massachusetts General Hospital, cieszące się międzynarodowym uznaniem w obszarze zarówno leczenia pacjentów onkologicznych, jak i badań prowadzonych nad lekami przeciwnowotworowymi.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 roku spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

Tagi: chemia, farmacja, slv, mit, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz