Notowania

selvita
22.07.2014 13:31

Selvita będzie współpracować z uznanym instytutem

Umowa dotyczy wdrożenia systemu zarządzania informacją laboratoryjną. Termin realizacji projektu to 1 grudnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Selvita)
Sebastian Kwaśny

Krakowska spółka wdroży system zarządzania informacją STARLIMS w Głównym Laboratorium Analiz Chemicznych Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. _ - Cieszymy się, że IUNG jako kolejny uznany w kraju instytut naukowy będzie korzystał z naszych rozwiązań - mówi Sebastian Kwaśny, członek zarządu Selvita S.A . _

Zakres wdrożenia systemu zarządzającego informacją laboratoryjną obejmie m.in. obieg próbki w laboratorium, obsługę klienta, integrację z aparaturą, nadzór nad wyposażeniem, magazynem i dokumentacją, a także obsługę sprawozdań i raportów.

Jak informują władze IUNG, wdrożenie systemu typu LIMS (ang. Laboratory Information Management System) przez Selvitę będzie realizowane w ramach projektu _ Innowacyjno - Naukowe Centrum Badań Rolniczych - INCBR w Puławach _, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

_ - Cieszymy się, że IUNG jako kolejny uznany w kraju instytut naukowy będzie korzystał z systemu STARLIMS. Obserwując działania własnych zespołów badawczych Selvity oraz jej laboratoriów usługowych wiemy, jak ważne i pomocne mogą być odpowiednio skonfigurowane i wdrożone narzędzia informatyczne _ - powiedział w oficjalnym komunikacie Sebastian Kwaśny, członek zarządu Selvita S.A., dyrektor Departamentu Bioinformatyki w Selvita S.A.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne.

ZOBACZ, JAK AKCJE SELVITY RADZIŁY SOBIE OD POCZĄTKU ROKU Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Selvita została założona w 2007 roku. Obecnie zatrudnia 195 pracowników. Od 2011 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect (SLV). W marcu 2014 r. weszła w skład indeksu NCIndex30. W czwartym kwartale 2014 roku Selvita planuje przenieść swoje notowania na Rynek Główny.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: selvita, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz