Notowania

selvita
31.03.2014 06:02

Selvita chce prowadzić badania kliniczne. Odejdzie z NewConnect?

Polska firma biotechnologiczna rozważa wejście na główny rynek GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Selvita)
Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvita

- _ Urośliśmy i mamy przed sobą większe perspektywy _ - tłumaczy Money.pl wiceprezes Bogusław Sieczkowski.

Selvita bada i rozwija leki używane w leczeniu nowotworów i chorób układu nerwowego. Na rynku obecna jest od 2007 roku. Usługi i badania sprzedaje głównie kontrahentom spoza Polski. - _ Do 90 procent naszych zamówień to partnerzy zagraniczni _ - informuje Bogusław Sieczkowski. Od 2011 roku spółka notowana jest na rynku NewConnect.

Spółka od dłuższego czasu rozważa przeniesienie z NewConnect na rynek główny. _ - _ Główny parkiet daje dostęp do zdecydowanie szerszego grona inwestorów _. _ Zwiększyłoby to ilość środków i otworzyło nas na świat. Doradcy i analitycy doradzają nam taki ruch - _mówi Bogusław Sieczkowski . Przeniesienie notowań planowane jest na drugą połowę bieżącego roku, chociaż jak dowiedziało się Money.pl decyzja jeszcze nie zapadła. Nadal trwają konsultacje z firmami doradczymi .- Prawdopodobieństwo emisji oceniamy na 50 procent _ - mówi Bogusław Sieczkowski.

Celem spółki jest samodzielne wprowadzenie jednego z produktów w etap badań klinicznych w 2015 roku. Takie badania potwierdzą skuteczność i bezpieczeństwo leku, a łączny ich koszt to około 10 milionów złotych. Trudno jest finansować taki projekt z bieżącej działalności bez wsparcia zewnętrznym kapitałem, dlatego Selvita interesuje się rynkiem głównym GPW.

- _ W tym momencie nie mamy dostępu do badań klinicznych, ale bardzo tego chcemy. Wejście w ten etap przeniesie nas na wyższy poziom i rentowność. To jest naturalny, kolejny krok _ - zapewnia Bogusław Sieczkowski.

Selvita zakłada, że w pierwszym kwartale tego roku osiągnie 0,5 miliona złotych zysku netto wobec straty na poziomie 1,0 miliona złotych rok wcześniej. Wzrost przychodów w stosunku do pierwszego kwartału 2013 roku wyniesie co najmniej 80 procent.

- _ Na przestrzeni dziewięciu miesięcy planujemy podpisanie dwóch umów i to od nich będzie zależał ostateczny wynik spółki w 2014 roku – _informuje Bogusław Sieczkowski.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: selvita, business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz