Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Selvita ma dofinansowanie na ponad 9 milionów złotych

0
Podziel się

Firma przygotowuje się do przejścia z New Connect na rynek główny GPW.

Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity
Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity (Selvita)
bErxQqBN

Ponad 9,4 miliona złotych dofinansowania pozyskała spółka biotechnologiczna Selvita. Notowana na rynku New Connect spółka przygotowuje się do wejścia na rynek główny warszawskiej giełdy.

Selvita prowadzi badania nad lekami stosowanymi w leczeniu nowotworów i chorób układu nerwowego. Firma zawarła właśnie umowę dofinansowania z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na wykonanie i finansowanie projektu badawczego KIND-P1, zakładającego realizację badań przedklinicznych dla dwóch najbardziej zaawansowanych projektów onkologicznych spółki.

Jak zaznaczają władze spółki, będzie to pierwszy projekt badawczy w historii Selvity, który zakłada wejście w etap badań klinicznych i podanie leku pacjentom. Spółka podaje, że całkowita wartość projektu to 20,9 miliona złotych na lata 2014-2017. Stanowi on jeden z najważniejszych elementów planów inwestycyjnych spółki.

bErxQqBP

Projekt spółki jest podzielony na cztery etapy. Pierwsze trzy zakładają przeprowadzenie kompleksowych badań przedklinicznych oraz przygotowanie wyselekcjonowanego związku do badań klinicznych. Do czwartego etapu zostanie zakwalifikowany jeden ze związków, charakteryzujący się największym potencjałem terapeutycznym i ten zostanie podany pacjentom.

Selvita przygotowuje się do przejścia z rynku New Connect na rynek główny warszawskiego parkietu. _ - Główny parkiet daje dostęp do zdecydowanie szerszego grona inwestorów _. _ Zwiększyłoby to ilość środków i otworzyło nas na świat - _mówił niedawno w rozmowie z Money.pl Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity.

Czytaj więcej w Money.pl

bErxQqCq
business news
giełda
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)