Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
09.06.2014 11:15

Selvita ma dofinansowanie na ponad 9 milionów złotych

Firma przygotowuje się do przejścia z New Connect na rynek główny GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Selvita)
Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity

Ponad 9,4 miliona złotych dofinansowania pozyskała spółka biotechnologiczna Selvita. Notowana na rynku New Connect spółka przygotowuje się do wejścia na rynek główny warszawskiej giełdy.

Selvita prowadzi badania nad lekami stosowanymi w leczeniu nowotworów i chorób układu nerwowego. Firma zawarła właśnie umowę dofinansowania z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na wykonanie i finansowanie projektu badawczego KIND-P1, zakładającego realizację badań przedklinicznych dla dwóch najbardziej zaawansowanych projektów onkologicznych spółki.

Jak zaznaczają władze spółki, będzie to pierwszy projekt badawczy w historii Selvity, który zakłada wejście w etap badań klinicznych i podanie leku pacjentom. Spółka podaje, że całkowita wartość projektu to 20,9 miliona złotych na lata 2014-2017. Stanowi on jeden z najważniejszych elementów planów inwestycyjnych spółki.

Projekt spółki jest podzielony na cztery etapy. Pierwsze trzy zakładają przeprowadzenie kompleksowych badań przedklinicznych oraz przygotowanie wyselekcjonowanego związku do badań klinicznych. Do czwartego etapu zostanie zakwalifikowany jeden ze związków, charakteryzujący się największym potencjałem terapeutycznym i ten zostanie podany pacjentom.

Selvita przygotowuje się do przejścia z rynku New Connect na rynek główny warszawskiego parkietu. _ - Główny parkiet daje dostęp do zdecydowanie szerszego grona inwestorów _. _ Zwiększyłoby to ilość środków i otworzyło nas na świat - _mówił niedawno w rozmowie z Money.pl Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, giełda, gospodarka, manager, newconnect, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz