Notowania

selvita
24.06.2014 06:00

Selvita ma otwarte drzwi do największych rynków biotechnologicznych

Spółka podpisała umowę z jedną z firm z San Francisco. Celuje także w perspektywiczny rynek brazylijski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Selvita)
Miłosz Gruca, członek zarządu Selvity

Przygotowująca się do debiutu na głównym rynku GPW w Warszawie firma biotechnologiczna zawarła dwa kontrakty z nowymi partnerami zagranicznymi z Brazylii i Stanów Zjednoczonych. Ich łączną wartość to blisko milion złotych. Szczególnie perspektywiczna jest Ameryka Południowa. Dr Miłosz Gruca (na zdjęciu), członek zarządu Selvity, zapowiada dalszą ekspansję w tamtym kierunku.

Przedmiotem wartego 187 tys. euro, czyli około 778 tys. zł kontraktu z brazylijską grupą jest świadczenie usług biologicznych w zakresie badań przedklinicznych leków biopodobnych (generycznych). Tego typu leki, z uwagi na złożoność swej struktury oraz sposób produkcji, wykorzystujący żywe komórki, podlegają innej i niejednokrotnie bardziej skomplikowanej procedurze regulacyjnej niż leki uzyskiwane na drodze syntezy chemicznej. Jak podkreśla spółka, niewiele jest w związku z tym firm, które posiadają wystarczające doświadczenie i możliwości techniczne, aby tym się zajmować.

- _ W ostatnich latach obserwujemy silną tendencję wzrostową w udziale leków biologicznych w rynku farmaceutycznym i biotechnologicznym. Spodziewamy się otrzymania kolejnych zamówień od tego klienta, w ramach dalszego rozwoju projektu i współpracy _ - tłumaczy dr Miłosz Gruca, członek zarządu Selvity.

Ze względu na globalne tendencje do obniżania kosztów opieki medycznej przez rządy, rynek leków biopodobnych jest aktualnie najszybciej rosnącym rynkiem w branży farmaceutycznej. Oczekuje się, że jego średnia roczna stopa wzrostu wyniesie w latach 2013-2018 około 11 procent. Jednocześnie do 2016 roku Brazylia stanie się prawdopodobnie czwartym największym rynkiem farmaceutycznym na świecie.

W ramach łącznie blisko milionowych kontraktów, do jakich podpisania doszło w ostatnim czasie, jest także umowa z amerykańską firmą. Jak podkreśla Selvita, otwiera ona drzwi do San Francisco, czyli drugiego największego ośrodka biotechnologicznego na świecie po Bostonie. Przedmiotem umowy jest świadczenie usług z zakresu biologii molekularnej.

W 2013 roku Selvita miała 21,8 mln zł przychodów (13,2 mln zł ze sprzedaży i 8,7 mln zł z dotacji) i 2,4 mln zł straty na poziomie netto. Zarząd Selvity deklarował w styczniu, że działalność spółki będzie rentowna w każdym kwartale bieżącego roku.

_ _

Czytaj więcej w Money.pl

* [ ( http://static1.money.pl/i/h/100/m90468.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/swedbank;podwyzsza;rekomendacje;dla;silvano,28,0,1504540.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Swedbank podwyższa rekomendację dla Silvano ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/swedbank;podwyzsza;rekomendacje;dla;silvano,28,0,1504540.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/96/m115552.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/newconnect/artykul/portfel;zamowien;selvity;wynosi;27;mln;zlotych,234,0,1504234.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Portfel zamówień Selvity wynosi 27 mln złotych ]( http://www.money.pl/gielda/newconnect/artykul/portfel;zamowien;selvity;wynosi;27;mln;zlotych,234,0,1504234.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/119/m112759.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/newconnect/artykul/selvita;uzaleznia;prognoze;wynikow;od;,232,0,1463016.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Selvita uzależnia prognozę wyników od... ]( http://www.money.pl/gielda/newconnect/artykul/selvita;uzaleznia;prognoze;wynikow;od;,232,0,1463016.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/178/m295346.jpg ) ] (http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/polska;firma;biotechnologiczna;z;duzym;kontraktem,48,0,1462832.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Polska firma biotechnologiczna z dużym kontraktem ]( http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/polska;firma;biotechnologiczna;z;duzym;kontraktem,48,0,1462832.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
Tagi: selvita, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz