Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sen
23.02.2015 14:01

Serinus Energy ma kredyt od EBOiR. Spółka prowadzi inwestycję w Rumunii

- Środki wykorzystane zostaną do sfinansowania programu nakładów inwestycyjnych spółki na koncesji Satu Mare, zlokalizowanej w północno-zachodniej Rumunii - napisano w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Serinus Energy)

Serinus Energy pozyskał nowy kredyt w kwocie 10 mln euro z EBOiR - poinformowała spółka. Pieniądze trafią na projekty rumuńskie. Dług spółki jednak się nie zmieni, bo ograniczona jednocześnie zostanie transza kredytu dla Tunezji.

_ - Środki wykorzystane zostaną do sfinansowania programu nakładów inwestycyjnych spółki na koncesji Satu Mare, zlokalizowanej w północno-zachodniej Rumunii _ - napisano w raporcie.

_ - Ustalono również zmianę kwoty drugiej transzy kredytu dla Tunezji, z 20 mln USD na 8,72 mln USD, dzięki czemu ustanowienie kredytu dla Rumunii nie przyniesie żadnej zmiany w łącznej kwocie zadłużenia spółki _ - podał Serinus.

Program nakładów inwestycyjnych w Rumunii, na który przeznaczone zostaną środki z kredytu, obejmuje prace wiertnicze, uzbrajanie i testowanie odwiertów Moftinu-1001 oraz Moftinu-1002bis.

_ - Wraz z przeprowadzonym w ostatnim kwartale 2014 r. na obszarze Santau programem badań sejsmicznych 3D, stanowi wypełnienie minimalnych zobowiązań Etapu 2 w zakresie prac na koncesji Satu Mare _ - czytamy w komunikacie.

Uzgodniono także dodatkowe warunki wcześniejszej spłaty kredytu, bez dodatkowych opłat, w przypadku możliwości transferu środków pieniężnych z Ukrainy lub z nadwyżki środków pieniężnych wypracowanych w Tunezji.

Satu Mare to blok poszukiwawczy o powierzchni 3.095,85 km kw. Właścicielem 60 proc. bloku i jego operatorem jest Winstar Satu Mare SRL, spółka zależna Serinusa.

Aktywa Serinusa znajdują się w Tunezji (ropa), w Rumunii (gaz) i na Ukrainie (gaz). Jak tłumaczyli wcześniej przedstawiciele spółki, ograniczenie wydatków na Tunezję wynika z niskich cen ropy.

Tagi: sen, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz