Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Serinus Energy pozyska nawet 60 milionów dolarów

0
Podziel się:

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli spółce finansowania w formie kredytu. Dzięki niemu firma ma rozwinąć działalność w Tunezji.

Serinus Energy pozyska nawet 60 milionów dolarów
(KOV mat.pras.)

W ramach kredytu udzielonego przez EBOR, Serinus Energy pozyska maksymalnie 60 milionów dolarów. Pozwoli to spółce na skuteczne rozszerzenie działalności oraz zdobycie nowych koncesji dotyczących wydobycia na terenie Afryki Północnej.

- _ Zarząd EBOR zaaprobował - oczekujący na podpisanie - projekt spółki, w ramach którego EBOR udostępni Serinus do 60 mln USD długoterminowego finansowania z przeznaczeniem środków na rozwój tunezyjskich pól naftowo-gazowych spółki. Projekt wymaga przeprowadzenia oceny due diligence, sformułowania ostatecznych umów kredytowych i powiązanych dokumentów zabezpieczeń, akceptacji Rady Dyrektorów Serinusa oraz zgody Giełdy Papierów Wartościowych w Toronto _ – podała spółka w komunikacie.

Pozyskane finansowanie ma pomóc w rozwoju i zagospodarowaniu czterech pól naftowo-gzowych w Tunezji. Należą do nich takie lokalizacje jak Sabria, Chouech Essaida, Ech Chouechand i Sanrahr. Okres trwania projektu to cztery lata. Ma on się zakończyć w 2017 roku.

Prace mają obejmować takie działania jak modernizację obecnych i wykonanie nowych odwiertów produkcyjnych, pozyskanie urządzeń wiertniczych i serwisowych oraz wykorzystanie nowych technologii, szczelinowania hydraulicznego i wydobycia z dwóch horyzontów. Całkowity koszt rozwoju pól spółki w Tunezji do 2017 r. wyniesie ok. 166 mln USD.

Na tunezyjskie aktywa Serinus Energy składa się: 100 proc. udziałów w koncesjach Chouech Essaida, Ech Chouech, Sanrhar oraz Zinna, a także 45 proc. udziałów w koncesji Sabria. Produkcja ropy i gazu odbywa się obecnie na trzech koncesjach.

Spółka jest zadowolona z dotychczasowej współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz wierzy, że działania z tą instytucją w kontekście tego projektu będą się odbywały równie pomyślnie jak w przypadku poprzedniego kredytu, który miał wysokość 40 milionów dolarów.

- _ Cieszymy się, że tak renomowana instytucja, jak EBOiR zaufała nam po raz kolejny. Dzięki m.in. środkom z poprzedniego kredytu, nasza obecna działalność na Ukrainie finansuje się sama, a cała spółka szybko i systematycznie się rozwija. Wierzymy, że podobnie będzie z inwestycją w Tunezji. Wykorzystamy zdobyte doświadczenie i dołożymy wszelkich starań, by historia się powtórzyła _– powiedział cytowany w komunikacie Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej Serinus Energy.

Po pierwszym kwartale 2013 roku spółka opublikowała przychody w wysokości 28 709 000 dolarów, które były wyższe o 31,6 procent. Zysk netto po pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku wyniósł 4 234 000 dolarów.

Serius Energy jest międzynarodową spółką działającą w sektorze poszukiwania i wydobycia ropy naftowej oraz gazu. Podstawowym aktywami spółki są udziały w pięciu eksploatowanych polach gazowych na Ukrainie, lądowe obszary koncesyjne w Brunei oraz udziały w ogromnym lądowym bloku poszukiwawczym na terytorium Syrii. Spółka jest notowana na GPW od 25 maja 2010, jednakże pod obecną nazwą figuruje na rynku od czerwca 2013. Zmiana nazwy nastąpiła po przejęciu Winstar Energy. Wcześniej firma nosiła nazwę Kulczyk Oil Ventures.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)