Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Serinus Energy zawiesza działalność na Ukrainie

0
Podziel się:

W sytuacji zmieniającego się z dnia na dzień poziomu bezpieczeństwa dalsze prowadzenie tak aktywnej jak dotychczas działalności operacyjnej nie jest obecnie wskazane.

Jakub Korczak, wiceprezes Serinus Energy
Jakub Korczak, wiceprezes Serinus Energy (KOV mat.pras.)

Ze względu na pogarszający się stan bezpieczeństwa Serinus Energy zawiesił czasowo działania związane z zagospodarowaniem złóż na Ukrainie. Najbardziej zagrożone są tereny wokół Ługańska.

Spółka podała, że aktualnie prowadzone prace wiertnicze, modernizacyjne i w zakresie zagospodarowania zostaną zatrzymane po ich ukończeniu albo po osiągnięciu takiego etapu, na którym można bezpieczne przeprowadzić zawieszenie operacji, bez ryzyka dla aktywów i pracujących ludzi. Dodano, że spółka kontynuuje produkcję, sprzedaż i otrzymuje zapłatę za sprzedany gaz.

_ - Jednak w sytuacji zmieniającego się z dnia na dzień poziomu bezpieczeństwa dalsze prowadzenie tak aktywnej jak dotychczas działalności operacyjnej nie jest obecnie wskazane. W szczególności dotyczy to Ługańska i obszarów wokół niego, gdzie leżą pola Wiergunskoje i Krutogorowskoje, gdyż teren ten nie jest już kontrolowany przez rząd Ukrainy, co w efekcie skutkuje wstrzymaniem wydobycia z pola Wiergunskoje _ - dodano.

Serinus podał, że odwiert M-17 podłączono do nowej stacji przetwórstwa gazu na koncesji Makiejewskoje.

_ - Wszelkie dalsze podłączenia na Ukrainie zostaną odroczone do czasu uznania poziomu bezpieczeństwa za odpowiedni do prowadzenia aktywnych działań operacyjnych na polach _ - napisano w komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)