Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sfinks Polska chce zainwestować 30 mln zł. Na razie bez szans na dywidendę

0
Podziel się:

Prezes spółki przedstawił dziś jej plany na najbliższe lata.

Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska
Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska (Sfinks Polska)

Grupa Sfinks planuje do końca marca 2015 roku podpisać osiemnaście umów na nowe lokalizacje dla swoich restauracji. W całym 2015 roku zamierza wydać około 30 mln zł na inwestycje - poinformował Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska.

_ - Do końca marca 2015 roku powinniśmy mieć osiemnaście umów na nowe lokalizacje. Siedem umów zostało już podpisanych, pięć czeka na podpis, a pozostałe sześć jest w zaawansowanych negocjacjach _ - powiedział na konferencji Sylwester Cacek.

Prezes zaznaczył, że mówi o umowach, których jest pewny lub prawie pewny. Cacek dodał, że w 2015 roku planowe jest zamknięcie 2-3 restauracji operatorskich. Zarząd spółki planuje przeznaczyć około 30 mln zł na inwestycje w 2015 roku.

_ - Planujemy przeznaczyć około 30 mln zł na inwestycje. Część tej kwoty będzie pochodzić z EBITDY, część z fit-outów, ale także skorzystamy z dodatkowego zewnętrznego finansowania. Pieniądze będą przeznaczone zarówno na otwarcia nowych restauracji, jak i na remonty oraz rozszerzenia obecnych _ - powiedział Cacek.

_ - Spółka ma potencjał, aby się rozwijać. Nad umowami na 2016 rok będziemy pracowali w drugim kwartale i drugim półroczu tego roku _ - powiedział prezes spółki.

Cacek dodał też, że spółka ma już kilka umów lub jest w trakcie ich negocjowania na lata 2016-2017. Poinformował, że łączna planowana liczba otwarć w najbliższych latach będzie zależeć od możliwości finansowych.

Pytany czy spółka planuje emisję akcji, odpowiedział: - _ Raczej nie widzę takiej potrzeby, tzn. ja nigdy nie wykluczam, bo nigdy nie wiadomo co się zdarzy na rynku, może trafi się coś ciekawego do kupienia i będzie trzeba, ale jeżeli chodzi o realizacje strategii to jest ostateczność. Zresztą w interesie moim, jako akcjonariusza, raczej nie jest rozmywanie się, a działanie w druga stronę _.

Poinformował, że jeśli spółka będzie dysponowała nadwyżką gotówki, to zarząd zastanowi się nad wypłatą dywidendy lub nad skupem akcji.

_ - Myślę, że w jakimś czasie, być może w tym roku, razem z radą nadzorczą i akcjonariuszami postaramy się wypracować jakąś politykę dywidendową lub skupu akcji. Dyskutujemy nad tym, aby taką politykę opublikować _ - dodał Cacek.

W grudniu 2014 roku prezes Sfinksa powiedział, że ewentualna wypłata dywidendy będzie możliwa najwcześniej w 2017-18 roku.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)