Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Shell może sprzedać aktywa o wartości 15 miliardów dolarów

0
Podziel się

Według Financial Times nowy prezes chce jeszcze rozszerzyć proces dezinwestycji, który zapowiedział jego poprzednik.

Shell może sprzedać aktywa o wartości 15 miliardów dolarów
(materiały prasowe)
bEryfBsR

Brytyjsko-holenderski koncern Shell może w ciągu najbliższych dwóch lat wystawić na sprzedaż aktywa o wartości nawet 15 mld dolarów - donosi agencja Reuters powołując się na Financial Times. Wśród nich mogą znaleźć się także złoża na Morzu Północnym.

Od początku roku na czele koncernu stoi Holendern Ben van Beurden (na zdjęciu), który zastąpił na tym stanowisku Petera Vosera.

Według Financial Times nowy prezes chce jeszcze rozszerzyć proces dezinwestycji, który zapowiedział jego poprzednik. Na sprzedaż trafić mają m.in. złoża w Nigerii oraz 23 proc. pakiet udziałów w australijskiej spółce Woodside Petroleum, które wycenia się na około 6 mld dolarów.

bEryfBsT

Oprócz tego na sprzedaż trafić mogą aktywa w obszarze rafineryjnym, a także część złóż na Morzu Północnym. W sumie koncern w 2014 i 2015 roku ma wstawić na sprzedaż aktywa o wartości około 15 mld dolarów.

Koncern nie skomentował doniesień Financial Times. Nowy prezes będzie mógł odnieść się do tych publikacji 30 stycznia podczas prezentacji wyników finansowych za czwarty kwartał 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Gazprom i Shell szukają gazu na Syberii Eksperci oceniają, że pod powierzchnią Zachodniej Syberii mogą kryć się miliardy baryłek surowca.
Pożar statku ugaszony, Polacy bezpieczni Pożar wybuchł wczoraj wieczorem. Od tego czasu jednostka płynąca pod duńską banderą została skierowana awaryjnie w kierunku Floro w Norwegii.
bEryfBtu
business news
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)