Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
shell
10.02.2014 07:39

Shell zamawia kable w polskiej firmie

Spółka Tele-Fonika Kable dostarczy specjalne kable uszczelnione dla Brunei Shell Petroleum, które zostaną wykorzystane na platformach wiertniczych do okablowania wszystkich urządzeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TF-Kable)
Ryszard Pilch, prezes firmy

Spółka Tele-Fonika Kable, zarządzana przez Ryszarda Pilcha, dostarczy specjalne kable uszczelnione dla Brunei Shell Petroleum, które zostaną wykorzystane na platformach wiertniczych do okablowania wszystkich urządzeń.

Dzięki zastosowaniu zatapialnych, elektrycznych pomp wielkiej mocy, koncern paliwowy chce zwiększyć wydobycie z już eksploatowanych złóż ropy naftowej w Brunei.

Tele-Fonika Kable jest trzecim producentem kabli w Europie. Do grupy stworzonej przez Bogusława Cupiała należy 70 procent polskiego rynku produkcji kabli i przewodów izolowanych o wartości szacowanej łącznie na około 5 mld złotych rocznie.

Większość, bo aż 66 procent produkcji firmy jest eksportowana do blisko 80 krajów całego świata. - _ Inwestycje realizowane na morzach i oceanach to zawsze złożone i zaawansowane technologicznie projekty. Wymagają kabli skonstruowanych z uwzględnieniem ekstremalnych warunków eksploatacji _ - wyjaśnia Ryszard Pilch, prezes zarządu spółki Tele-Fonika Kable SA.

- _ To bardzo atrakcyjny i perspektywiczny sektor rynku, w którym zamierzamy umacniać swoją pozycję, a także rozwijać współpracę z naszymi międzynarodowi partnerami w zakresie technologii wytwarzania i wspólnego zdobywania nowych rynków _ - dodaje.

Według dostępnych danych aktualnie rocznie wydobywa się w Brunei około 10 mln ton ropy naftowej i 12 mld mld m sześc.gazu ziemnego. Uruchomienie systemu pomp, Brunei Shell Petroleum planuje w pierwszej kolejności na polu wydobywczym Champion. Projekt nosi nazwę Waterflood.

Brunei, oficjalnie Brunei Darussalam to państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej, na północnym wybrzeżu wyspy Borneo. Kraj ten jest trzecim, co do wielkości producentem ropy naftowej w Azji Południowo - Wschodniej i czwartym na świecie producentem skroplonego gazu.

Terminem offshore określa się instalacje poszukiwawcze, wydobywcze, przetwórcze i transportujące pracujące na pełnym morzu. Konstrukcje te służą do eksploatacji złóż minerałów znajdujących się pod dnem morza. Pojęcie to obejmuje również jednostki niezbędne do obsługi konstrukcji pracujących na pełnym morzu.

Tele-Fonika Kable w swojej ofercie ma 25 tys. typów kabli. W skład grupy wchodzą spółki handlowe odpowiadające za dystrybucje wyrobów na całym świecie, zakłady produkcyjne (w tym pięć zlokalizowanych w Polsce, jeden w Serbii i jeden na Ukrainie) oraz Zakład Recyklingu Odpadów Kablowych w Bukownie (Polska).

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: shell, business news, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz