Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siemens likwiduje 15 tysięcy miejsc pracy

0
Podziel się:

W ten sposób koncern ma zaoszczędzić 6 miliardów euro rocznie. Cięcia obejmą zarówno Niemcy jak i zagraniczne oddziały.

Siemens likwiduje 15 tysięcy miejsc pracy
(Siemens AG)

Największy niemiecki koncern elektrotechniczny Siemens zlikwiduje 15 tysięcy miejsc pracy w swoich firmach za granicą i w Niemczech - poinformowała agencja dpa. To skutek wdrażanego programu Siemens 2014, który ma obniżyć koszty o 6 mld euro. Taka decyzję podjął Joe Keaser, CEO firmy (na zdjęciu).

W Niemczech likwidacji ma ulec 5 tysięcy stanowisk. Rzecznik koncernu, na którego powołuje się dpa, zapewnił, że zwolnienia zbiorowe nie są planowane. Jak wyjaśnił, część pracowników może liczyć na zatrudnienie w innych sektorach koncernu, inni będą przechodzić na wcześniejsze emerytury lub mogą liczyć na odprawy.

O planowanych zwolnieniach w koncernie media spekulowały od miesięcy; mowa była jednak o likwidacji 10 tysięcy miejsc pracy.

Przedstawiciel rady zakładowej Lothar Adler powiedział, że jest _ zaskoczony i bezgranicznie poirytowany _ informacjami o likwidacji miejsc pracy. Jak podkreślił, kierownictwo koncernu nie informowało wcześniej przedstawicieli załogi o skali zwolnień. Rada pracownicza sprzeciwia się redukcjom załogi, których jedynym celem jest powiększenie zysku.

Pod koniec lipca w Siemensie doszło do zmiany na stanowisku prezesa spółki. Dotychczasowy członek zarządu ds. finansowych Joe Kaeser zastąpił Petera Loeschera, którego rada nadzorcza odwołał ze względu na brak sukcesów.

Uważana za okręt flagowy niemieckiej gospodarki spółka zanotowała w minionych miesiącach kilka niepowodzeń: zamówiona przez Deutsche Bahn partia szybkich pociągów ICE do tej pory nie uzyskała urzędowego pozwolenia na eksploatację, nie udało się też zrealizować w zaplanowanym czasie podłączenia zbudowanej na Morzu Północnym nowej elektrowni wiatrowej do sieci energetycznej. Straty poniósł Siemens także w branży energii słonecznej.

Istniejący od 1847 roku koncern działa w branżach energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej. W roku 2012 zatrudniał 370 tys. osób, w tym 119 tys. w zakładach na terenie Niemiec.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Firma w upadłości? Zminimalizuj straty Firmowa kasa jest pusta, masz problem ze spłatą bieżących zobowiązań? Kryzys wymaga zachowania zimnej krwi. Oto sposoby na poradzenie sobie w tym trudnym okresie.
Blackberry na sprzedaż. Za 4,7 mld dolarów! Znany producent telefonów komórkowych, Blackberry, jest na sprzedaż. Firma od kilku lat ma coraz gorsze wyniki finansowe i nie jest w stanie utrzymać się na rynku.
Air France w zapaści? Muszą zwalniać ludzi Linie lotnicze ogłosiły, że nie sprostają celom finansowym na bieżący rok, co zmusza je do kolejnych cięć miejsc pracy przez dobrowolne zwolnienia.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)