Notowania

Przejdź na
smt
09.04.2014 17:25

SMT chwali się nowymi kontraktami. Zarobią miliony

Wartość największego kontraktu to 7,2 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe SMT)
Konrad Pankiewicz, prezes SMT

SMT podpisał trzy nowe umowy. Firma łącznie zarobi na nich 15 mln złotych. Największy z kontraktów ma wartość 7,2 mln złotych.

Najbardziej lukratywny kontrakt dla spółki to umowa na wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o. Zlecenie będzie realizowane w ramach projektu _ Dolnośląski Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+ _. Udziałowcami spółki są cztery wrocławskie uczelnie: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Projekt współfinansuje Unia Europejska w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

Niewiele mniejszy kontrakt SMT zawarła ze spółką BANFI, dla której wykona i wdroży system informatyczny integrujący sieci kontrahentów w dziesięciu podmiotach. Spółka zarobi na nim 7,1 mln złotych.

Z kolei w firmie z branży farmaceutycznej Servier spółka wdroży za ponad 700 tysięcy złotych system SATIS.

-_ Umowa dotyczy wyposażenia pojazdów w centralkę GPS automatycznie wykrywającą wypadki drogowe. Dzięki temu czas dojazdu karetki do poszkodowanego może się skrócić o połowę _ - podaje SMT w komunikacie prasowym przesłanym do Money.pl.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce SMT i o pozostałych spółkach z GPW

Firma rozwija się również na rynkach zagranicznych. Na początku kwietnia informowała, że jej spółka zależna iAlbatros podpisała list intencyjny w sprawie przejęcia francuskiej firmy BTravel SAS, która specjalizuje się w usługach rezerwacji hotelowych dla biznesu. Prezes spółki Konrad Pankiewicz wówczas tłumaczył, że przejęcie spółki wpisuje się w strategie wprowadzenia iAlbatrosa do ścisłego grona dostawców usług turystycznych dla biznesu we Francji.

W 2013 roku spółka zarobiła 15 milionów złotych netto. Rok wcześniej było to 7 milionów złotych, co daje wzrost o ponad 100 procent. Na poziomie przychodów powiększyły się o 73 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: smt, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz