Notowania

smt
04.04.2014 08:50

SMT przejmuje we Francji. Celuje w rynek wart miliardy

Jego spółka zależna iAlbatros podpisała list intencyjny w sprawie przejęcia francuskiej firmy BTravel SAS, która specjalizuje się w usługach rezerwacji hotelowych dla biznesu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
na zdjęciu: Konrad Pankiewicz, prezes SMT

Chce walczyć o udziały w rynku, którego wartość szacuje się na ponad 30 miliardów dolarów.

-_ iAlbatros realizuje plan konsolidacji segmentu business travel na rynku francuskim. Przejęcie BTravel wpisuje się w strategię wprowadzenia iAlbatrosa do ścisłego grona dostawców usług turystycznych dla biznesu we Francji. Nie wykluczamy dalszych przejęć _ - zapowiedział Konrad Pankiewicz, prezes SMT.

BTravel to francuska spółka specjalizująca się w rezerwacji hoteli oraz organizacji konferencji dla klientów biznesowych. Przejęcie ma być bezgotówkowe. Zwiększony zostanie natomiast kapitał zakładowy spółki iAlbatros, a wyemitowane akcje trafią do jej dotychczasowych akcjonariuszy oraz do akcjonariuszy spółki BTravel SAS.

Gra toczy się o olbrzymie pieniądze, bowiem według Global Business Travel Association wydatki na turystykę biznesową we Francji w 2014 roku wyniosą 37 miliardów dolarów (+5,4 procent w stosunku do 2013 roku), a w 2015 roku sięgną aż 39 miliardów dolarów.

Przedstawiciele iAlbatros i BTravel nie ukrywają, że zamierzają umocnić swoją pozycję w segmencie business travel na pozostałych rynkach europejskich. - _ Dzięki temu połączeniu zmierzamy w stronę dalszej konsolidacji pozwalającej przyspieszyć wzrost i stworzyć prawdziwie paneuropejski system business travel _ - uważa Moncef Khanfir, prezes i współwłaściciel iAlbatros.

Przedmiotem działalności spółki iAlbatros jest świadczenie usług rezerwacji hotelowych dla klienta biznesowego oraz optymalizacja procesów zakupowych w obszarze business travel. iAlbatros to system rezerwacji hotelowych oferujący dostęp do bazy ponad 200 000 hoteli.

Z kolei SMT (dawniej Grupa ADV) jest holdingiem firm działających w trzech obszarach: komunikacji cyfrowej, innowacyjnych technologii i e-comerce. W październiku 2007 roku spółka debiutowała na rynku New Connect, a od 13 kwietnia 2011 roku jej akcje są notowane na rynku podstawowym GPW w Warszawie.

W ubiegłym roku roku grupa SMT miała 217,1 miliona złotych przychodów, 12,9 miliona złotych zysku operacyjnego i 15,4 miliona złotych zysku netto. Według najnowszych - własnych - prognoz, w tym roku ma zanotować przychody na poziomie 261 mln złotych, EBITDA na poziomie 32,1 mln złotych i zysk netto w wysokości 27 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Oferta konsorcjum Impel Security i SMT Software najkorzystniejsza na SDE W przetargu oferty złożyło łącznie pięciu wykonawców.
Lemon Sky sprzedane Nowym właścicielem jest grupa WPP, do której należy m.in. JWT Warszawa.
Bardzo nieudane wezwanie SMT na akcje Codemedia Pod koniec listopada spółka SMT ogłosiła wezwanie do sprzedaży 3.523 akcji Codemedia, stanowiących 0,21 proc. wszystkich akcji spółki, oferując 28,61 zł za sztukę.
Tagi: smt, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz