Notowania

Przejdź na
smt
21.08.2013 14:16

SMT Software współpracuje z uczelniami

Na projekty realizowane z Politechniką Warszawską i Politechniką Śląską zostanie przeznaczony osiem milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Konrad Pankiewicz, prezes grupy SMT

Spółka zaczyna współpracę z Politechniką Warszawską i Politechniką Śląską. Będzie z nimi pracować nad rozwojem systemów informatycznych, które sprzedaje. Na oba projekty zostanie przeznaczonych łącznie ponad osiem milionów złotych. - _ To przełomowy moment dla rozwoju naszych produktów _ - cieszy się Konrad Pankiewicz, prezes grupy SMT, do której należy SMT Software.

- _ Nawiązanie współpracy z jednostką naukową podnosi poziom badań, a nam umożliwia wykorzystanie nowatorskich rozwiązań technologicznych. Badania i rozwój są kluczowymi elementami napędowymi w naszej konkurencyjnej branży _ - dodaje Pankiewicz.

SMT Software stworzyła konsorcjum biznesowe z Politechniką Warszawską, z którą będzie pracować nad rozwojem technologii monitoringu pojazdów i zarządzania flotą pojazdów. SATIS, bo tak nazywa się jej autorski system, został przedstawiony w 2010 roku.

Celem współpracy z Politechniką Warszawską jest stworzenie dodatkowego algorytmu tworzącego optymalny harmonogram odwiedzin kontrahentów przez przedstawicieli handlowych wraz z optymalną trasą przejazdu. Wartość projektu to nieco ponad 2 miliony złotych, ponad 1,3 miliona będzie pochodziło ze środków unijnych.

Drugi projekt, na który przeznaczonych zostanie ponad 6 milionów złotych (z czego Unia dołoży ponad 4) będzie realizowany z Politechniką Śląską. Dotyczy on rozwoju systemu teleopieki dla osób starszych i niesprawnych.

- _ Udoskonalimy system opieki i telemonitoringu osób chorych oraz seniorów. Dzięki wdrożeniu tej innowacyjności będzie możliwe przewidywanie przyszłych zmian stanu zdrowia pacjentów. To przełom na rynku _ - tłumaczy Konrad Pankiewicz.

Spółka SMT Software tworzy oprogramowanie biznesowe i świadczy usługi outsourcingu specjalistów IT. Na rynku działa od 2002 roku. Ma siedem biur w Polsce, a także oddziały w Holandii, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Zatrudnia ponad 400 specjalistów IT, jest notowana na giełdzie New Connect.

Zobacz wyniki giełdowe spółki w ostatnich sześciu miesiącach:

W drugim kwartale tego roku spółka SMT Software wypracowała przychód ze sprzedaży na poziomie 26 milionów złotych wobec 10 milionów w analogicznym okresie roku poprzedniego. Natomiast zysk netto zmalał z niemal 2,9 milionów w zeszłym roku do 2,2 miliona w drugim kwartale tego roku.

2012 rok spółka zamknęła z przychodem rzędu prawie 50 milionów złotych wobec niecałych 34 milionów w roku 2011. W tym czasie zysk netto firmy zwiększył się z jednego do czterech milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Infoscope debiutuje na New Connect. Z powodzeniem Po kilku minutach notowań wartość praw do akcji wzrosła o ponad 120 procent.
Planet Soft: wyniki dobre, ale na giełdzie słabo - _ Kurs akcji na tym poziomie w żaden sposób nie odzwierciedla wartości spółki _ - przekonuje prezes Hubert Wochyński.
Media Expert i Komputronik łączą siły Nowa grupa handlowa będzie sprzedawać elektronikę w ponad 500 sklepach na terenie całego kraju oraz w internecie.
Tagi: smt, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz