Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
adv
25.02.2014 10:24

SMT sprzedał spółkę Lemon Sky

Lemon Sky należy do ścisłej czołówki niezależnych agencji interaktywnych w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Spółka SMT SA sprzedała swoje udziały w firmie zależnej Lemon Sky (dawniej Adv.pl). Kwota transakcji to 21 milionów złotych.

_ - Lemon Sky to historycznie nasza pierwsza spółka. Czuję do niej ogromny sentyment - _przyznaje Konrad Pankiewicz, prezes SMT. - _ Kolejny raz udało nam się osiągnąć założony cel biznesowy i wierzę, że nasze plany inwestycyjne przyniosą oczekiwane rezultaty. _

Jak podała spółka, Lemon Sky został kupiony przez firmę JWT Warszawa Sp. z o.o. należącą do grupy WPP.

Spółka Lemon Sky specjalizująca się w marketingu zintegrowanym zapoczątkowała historię grupy kapitałowej SMT. Dziś Lemon Sky należy do ścisłej czołówki niezależnych agencji interaktywnych w Polsce. Spółka zatrudnia około 70 osób w dwóch biurach zlokalizowanych we Wrocławiu i Warszawie.

Według niezaudytowanych wyników finansowych za 2013 rok spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie ponad 21 milionów złotych. Wartość aktywów netto spółki wyniosła około 7 milionów złotych na koniec ubiegłego roku.

JWT Warszawa jest częścią WPP, jednej z największych grup na świecie specjalizujących się w komunikacji i marketingu. Akcje grupy WPP są notowane na giełdach London Stock Exchange w Londynie i NASDAQ Nowym Jorku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: adv, sky, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz