Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solaris wygrał przetarg na dostawę 80 autobusów dla Warszawy

0
Podziel się:

Firma Solaris wygrała przetarg na dostarczenie dla Warszawy łącznie 80 autobusów, z czego 60 stanowić będą przegubowce, a pozostałe 20 to klasyczne wozy o długości dwunastu metrów - informują warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe.

Solaris wygrał przetarg na dostawę 80 autobusów dla Warszawy
(Solaris)
bEILrrhh

Polska firma Solaris wygrała przetarg na dostarczenie dla Warszawy łącznie 80 autobusów, z czego 60 stanowić będą przegubowce, a pozostałe 20 to klasyczne wozy o długości dwunastu metrów - poinformowały warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe.

Pierwsze autobusy będą mogły zjawić się w stolicy w ciągu 24 tygodni od podpisania umowy. Solaris w przetargu pokonał autobusy niemieckich marek Mercedes-Benz i MAN, a także polskiego producenta Solbus.

W przetargu to właśnie Solaris zaproponowała najniższą cenę za 20 autobusów długości 12 metrów, żądając za swoje produkty prawie 21 mln zł. Najdroższą ofertą była ta przedstawiona przez firmę MAN, bo opiewała na 26 mln zł.

bEILrrhj

Solaris wygrał również w kategorii autobusów przegubowych, mimo że taniej takie wozy chciał sprzedać Mercedes, gdyż żądał za wyprodukowane w Turcji wozy 90,7 mln zł. Solaris zaproponował cenę 91,8 mln zł.

W sumie za 80 pojazdów Solaris dostanie więc prawie 112,8 mln zł.

Nowy tabor Miejskich Zakładów Autobusowych będzie w pełni niskopodłogowy. Autobusy będą monitorowane, klimatyzowane, wyposażone w elektroniczne ekrany z informacją wewnętrzną i zewnętrzną, oznakowanie dla osób niewidomych oraz biletomaty.

Czytaj więcej w Money.pl
Solaris będzie miał nowego prezesa - Na ten moment przygotowywaliśmy się wspólnie z mężem od wielu lat - zapewniają władze spółki.
To pierwszy tak duży kontrakt 10 nowych elektrycznych autobusów Solaris trafi do Warszawy w przyszłym roku. To pierwszy tak duży kontrakt na dostawę elektrycznych pojazdów dla komunikacji miejskiej.
bEILrrhK
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)