Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solaris chce zwiększyć produkcję

0
Podziel się:

Firma założona przez Krzysztofa Olszewskiego, Solaris Bus & Coach, rozpoczęła rozbudowę swojej fabryki w Środzie Wielkopolskiej.

Na zdj. Krzysztof Olszewski
Na zdj. Krzysztof Olszewski (Solaris Bus&Coach)

Wartość inwestycji opiewa na ponad 14 mln złotych.

Rozbudowa ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych spółki, która wypuszcza ze swoich taśm autobusy, trolejbusy i tramwaje. W powiększonej fabryce znajdzie się również miejsce dla uczniów - przyszłych pracowników firmy. Zakończenie prac planowane jest na listopad.

Inwestycja zakłada powiększenie istniejącej hali produkcyjnej o powierzchni 4,5 tys. mkw do 7,1 tys. mkw. Rozbudowa dotyczy również powierzchni pomieszczeń socjalno-biurowych.

_ - Rozbudowa części produkcyjnej hali oprócz nowych stanowisk na potrzeby wytwarzania szkieletów i oblachowania pojazdów przewiduje także powstanie specjalnych stanowisk warsztatowych do nauki zawodu spawacza. Młodzież będzie mogła zdobyć praktyczne umiejętności, a w przyszłości znaleźć także zatrudnienie _ - poinformował Mateusz Figaszewski, rzecznik prasowy spółki. Wartość inwestycji dotycząca rozbudowy budynków to 10 mln złotych. Wartość wyposażenia hal w nowe urządzenia spawalnicze to ponad 4 mln złotych.

Firma Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym polskim producentem autobusów. Uzyskała w ubiegłym roku 1,3 miliarda złotych przychodu, a w 2011 1,5 miliarda. Firma uruchomiła produkcie w 1996. Od tego czasu wyprodukowała już blisko 10 tysięcy autobusów, które jeżdżą po drogach 26 krajów w prawie 500 miastach. Spółka posiada cztery zakłady produkcyjne: dwa w Środzie Wielkopolskiej, w Poznaniu oraz w Bolechowie koło Poznania, gdzie zlokalizowana jest główna siedziba firmy. Spółka zatrudnia 2,2 tys. pracowników w Polsce i ponad 300 osób w zagranicznych oddziałach.

W dynamicznym tempie rozwijał się eksport marki Solaris. W 2000 roku było to symboliczne 7 sztuk , w 2001 już 56 po rekordowy 2009 rok, gdzie wyeksportowano spod Poznania aż 852 pojazdy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja zaostrza wymagania. Unia się niepokoi KE jest zaniepokojona nowymi rosyjskimi przepisami, które zaostrzają wymagania dotyczące odprawy celnej towarów transportowanych przez Rosję.
PEKAES S.A. z nowym dyrektorem operacyjnym Nowy dyrektor będzie współodpowiedzialny za wdrożenie strategii rozwoju spółki.
Inwestorzy doceniają potencjał OT Logistics Zaoferowanych było 150 tysięcy akcji, których cenę emisyjną ustalono na 200 zł za sztukę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)