Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sołowow chce niezwłocznie zwołać NWZ Echo Investment

0
Podziel się:

Chodzi o zmiany w radzie nadzorczej giełdowej spółki.

Sołowow chce niezwłocznie zwołać NWZ Echo Investment
(Patryk Ptak/REPORTER)

FTF Columbus, kontrolowany przez Michała Sołowowa (na zdjęciu), wnioskuje o niezwłoczne zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w celu dokonania zmian w radzie nadzorczej Echo Investment. Wniosek został złożony w związku ze spełnieniem się warunku zawieszającego, określonego w umowie dotyczącej pośredniego nabycia 41,55 procent akcji spółki - podało Echo Investment.

"Wniosek FTF Columbus zawiera informację, że został on złożony w związku ze spełnieniem się warunku zawieszającego, określonego w umowie dotyczącej pośredniego nabycia 41,55 proc. akcji emitenta, która została zawarta 28 lutego 2015 r. z podmiotem należącym do Griffin Topco III S.a r.l. (podmiot kontrolowany przez Oaktree) oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO" - napisano w komunikacie.

"Przedmiotowy wniosek zawiera również informację, że warunkiem dokonania transakcji jest uzyskanie zgody na koncentrację" - dodano.

Projekt uchwały na NWZ zakłada odwołanie wszystkich obecnych członków rady nadzorczej. Uchwała stanie się skuteczna i wejdzie w życie z chwilą dostarczenia spółce przez nowego inwestora zawiadomienia o przekroczeniu 33 i 1/3 proc. głosów w spółce.

Wcześniej prasa spekulowała o możliwej sprzedaży akcji Echo Investment przez Michała Sołowowa na rzecz funduszu Griffin Real Estate.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)