Notowania

Przejdź na
solvay
23.05.2013 09:01

Solvay buduje w Polsce zakład za 75 milionów euro

Zakład produkcji krzemionki zostanie wybudowany we Włocławku do 2014 roku. Inwestycja kosztować będzie 75 milionów euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Krzysztof Wasielewski, </br>prezes spółki ANWIL</br>

Grupa Solvay, rozpoczęła wczoraj budowę zakładu produkcji krzemionki wysokodyspersyjnej, którą wykorzystuje się między innymi do wytwarzania opon, na terenie kompleksu spółki ANWIL. Inwestycja stworzy ponad 50 miejsc pracy i zwiększy zdolność formy do produkcji substancji o 85 000 ton rocznie.

Aktualizacja: 16:47

Zakład zostanie wybudowany we Włocławku do 2014 roku. – _ Cieszę się, że tak rozpoznawalny partner jakim jest Solvay zdecydował się na biznesowe sąsiedztwo i współpracę właśnie z Anwilem. Jesteśmy bardzo zmotywowani aby tereny wokół Anwilu stały się synonimem centrum stymulującego rozwój biznesu w tej części kraju _ - powiedział Krzysztof Wasielewski, prezes spółki ANWIL z Grupy Kapitałowej PKN ORLEN. Jak poinformował Anwil, produkty wytwarzane we Włocławku przeznaczone będą dla odbiorców w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w Rosji.

- _ Nasz nowy zakład we Włocławku uosabia plany Solvay na przyszłość i podkreśla, że chcemy wspierać rozwój naszych klientów w Europie Wschodniej, w Rosji i na całym świecie _ – tłumaczył decyzję firmy Tom Benner, prezes Solvay Silica.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod produkcję nowego zakładu, materiały prasowe

Solvay Silica jest globalną jednostką biznesową chemicznej grupy Solvay. Siedziba grupy znajduje się w Brukseli. Koncern zatrudnia ogółem około 31 000 osób w 55 krajach, a w 2011 roku uzyskał 12,7 miliarda euro sprzedaży netto (pro forma).

Solvay S.A. jest notowany na giełdzie Nyse Euronext w Brukseli i Paryżu (Bloomberg: SOLB.BB - Reuters: SOLBT.BR).

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: solvay, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz