Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spadł zysk spółki Kopex. Wzrośnie sprzedaż na eksport

0
Podziel się:

Producent maszyn górniczych opublikował w piątek wyniki po pierwszym kwartale.

Józef Wolski, prezes Kopex
Józef Wolski, prezes Kopex
bEEDIfgB

Kopex miał 7,44 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2015 r. wobec 25,89 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka.

Zysk operacyjny wyniósł 13,74 mln zł wobec 34,95 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 327,41 mln zł wobec 377,28 mln zł w tym samym okresie 2014 r.

- W nadchodzących kwartałach liczymy na wzrost przychodów z zagranicy związany z realizacją podpisanych ostatnio kontraktów w Rosji o łącznej wartości ponad 113 mln zł brutto. Sądzę również, że w najbliższym czasie będziemy mieli dla akcjonariuszy kolejne dobre informacje z zagranicy - zapowiada prezes Józef Wolski, cytowany w informacji spółki.

bEEDIfgD

- Wzmacniamy naszą pozycję na rynkach zagranicznych. Wielkie nadzieje wiążemy z Chinami, Rosją i Argentyną - dodaje Wolski.

Kurs akcji spółki Kopex w ostatnich trzech miesiącach

Prezes podkreśla również znaczenie projektu budowy kopalni w Przeciszowie. - Ten projekt nabiera coraz bardziej realnych kształtów. W tym roku chcemy wystąpić o koncesję na eksploatację, a w przyszłym rozpocząć budowę. To strategiczny projekt dla całej grupy Kopex - wskazuje.

Podkreślił również, że w pierwszym kwartale udało się utrzymać wypracowany w ostatnich dwóch latach niski poziom zadłużenia odsetkowego netto (382 mln zł) i kapitału obrotowego netto (652 mln zł). Koszty ogólnego zarządu w pierwszym kwartale zostały zredukowane z prawie 35 do 24 mln złotych.

bEEDIfgJ

- Dążymy do maksymalnej redukcji kosztów funkcjonowania całej grupy. Realizujemy programy restrukturyzacyjne, upraszczamy strukturę grupy. W drugim kwartale skończy się proces alokacji do Tarnowskich Gór spółki Kopex - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów. Na terenie zajmowanym wcześniej tylko przez Tagor powstało miasteczko przemysłowe, w którym będą działały cztery spółki - powiedział również Wolski.

Podstawową działalnością grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie.

bEEDIfhe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)