Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Lubawy wyprodukuje sprzęt dla wojska Armenii. Kontrakt wart...

0
Podziel się:

Marcin Kubica, prezes Lubawy, zdradza Money.pl pozostałe plany inwestycyjne spółki.

Spółka Lubawy wyprodukuje sprzęt dla wojska Armenii. Kontrakt wart...
(Lubawa S.A.)
bFfDnYsB

Spółka zależna Lubawy uruchomiła zakład produkcyjny w Armenii - podała firma w komunikacie. Zakład będzie produkował wyroby na rzecz wojska i innych służb mundurowych rządu Republiki Armenii, w oparciu o technologię i komponenty dostarczane przez Lubawę. Spółka podała, że pierwszym z realizowanych kontraktów będzie dostawa namiotów o wartości 150 tysięcy dolarów. Na tym nie koniec inwestycji. - _ Spółka zakłada, że dalsze kontrakty powinny być wynegocjowane i podpisane do końca lutego 2015 roku _ - informuje Lubawa. To jednak nie koniec inwestycji.

Pod koniec ubiegłego roku podczas Kongresu Polsko-Afrykańskiego Marcin Kubica prezes Lubawy informował, że spółka walczy o zamówienie na kilkaset namiotów i bazę szkoleniową w Nigerii. - _ Nasze rozmowy z tamtejszymi partnerami doprowadziły do powiększenia projektu o ofertę indywidualnej ochrony balistycznej, czyli kamizelek kuloodpornych i hełmów. Temat został już zatwierdzony przez szefa sztabu nigeryjskiej armii i ministra obrony. Czekamy jeszcze na akceptację prezydenta Jonathana Goodlucka - _zdradził Kubica w rozmowie z Money.pl.

- _ Szef zakupów nigeryjskiej armii wyraził ostatnio uznanie dla do tej pory dostarczonego sprzętu. Wcześniej zrealizowaliśmy bowiem zamówienie na bazę namiotową dla komendy głównej nigeryjskiej policji. Armia przygląda się tamtym namiotom, bo ich mają stanąć tuż obok - to jest ten sam teren przy lotnisku stołecznym w Abudży - dodawał prezes. _

bFfDnYsD

Lubawa pracuje rónież nad kontraktami dla rządu Etiopii. - _ Tamtejsze władze są zainteresowanie naszymi kamizelkami, ale też systemami maskowania. Jesteśmy w trakcie przygotowywania memorandum z METEC, czyli rządową agendą odpowiedzialną za zakupy budżetowe. To właśnie z METEC-em Ursus w zeszłym roku zawarł zamówienie na dostawę ciągników. Trzeba jednak dodać, że Ursus zawarł pierwszy kontrakt z etiopską agendą dopiero po roku rozmów. My jesteśmy na początku tej drogi _ - mówił Marcin Kubica.

Zobacz notowania Lubawy od początku roku

Prezes w wywiadzie dla Money.pl wspominał również o wypłacie dywidendy dla akcjonariuszy. -_ Myślimy nad opracowaniem polityki już od pewnego czasu i ten rok będzie rokiem, kiedy to myślenie przełoży się na konkretne działanie. Ale ta decyzja jeszcze przed nami, nie mamy jeszcze zamkniętego ostatniego kwartału, nie podsumowaliśmy całego roku. Będziemy mądrzejsi na początku marca, po publikacji raportu _- informował Kubica.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfDnYsJ
bFfDnYte
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)