Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Spółka z NewConnect przejmuje twórcę aplikacji Hotel Data

Spółka z NewConnect przejmuje twórcę aplikacji Hotel Data

Fot. Madkom S.A.

- Kupujemy spółkę posiadającą produkt ukończony, który nie wymaga żadnych nakładów inwestycyjnych poza doraźnymi pracami serwisowymi - mówi Grzegorz Szczechowiak, prezes zarządu spółki MADKOM S.A. Aplikacja ta oferuje zestaw narzędzi analitycznych do rachunkowości zarządczej służących do analizy finansowej, zarządzania przychodami, planowania oraz monitorowania działalności obiektów hotelowych, a także obiektów z branży usług medycznych.

O umowie kupna 51 procent udziałów Cloud Industry Solutions Sp. z o.o. (CIS) spółka informowała w grudniu, kiedy podpisany został list intencyjny. Warz z finalizacją kupna MADKOM stał się głównym udziałowcem CIS.

Zarząd spółki przewiduje, że zakup tych udziałów oraz włączenie spółki w struktury pozwoli na dywersyfikację przychodów. MADKOM zajmuje się produkcją systemów IT dla urzędów samorządowych. Prezes nie ukrywa, że to zalety aplikacji Hotel Data, były czynnikiem, który zainteresował spółkę udziałami CIS.

- Produkt przeszedł już proces proof of concept, został wdrożony w kilku dużych obiektach hotelowych w kraju i wiemy, że jest oczekiwanym przez rynek rozwiązaniem. Naszym wyzwaniem jest jego komercjalizacja na rynku krajowym, w szczególności w Małopolsce i na rynkach zagranicznych. Współudziałowcami tej spółki są Fundusz Kapitałowy ARP S.A. oraz Pan Andrzej Rybicki, twórca i pomysłodawca tego systemu - mówi Grzegorz Szczechowiak.

Raporty generowane przez Hotel Data są dostępne natychmiastowo, co znacznie przyspiesza podejmowanie decyzji przez osoby zarządzające. Dzięki korzystaniu z aplikacji wyniki finansowe hoteli lub obiektów świadczących usługi medyczne mogą ulec znaczącej poprawie, na co również zwrócili uwagę obecni klienci Spółki.

Ważna jest także możliwość działania CIS z innym projektem MADKOM-u. Chodzi o projekt działania na rynku oprogramowania dla sektora służby zdrowia.

- CIS posiada wersję produktu Hotel Data dla branży medycznej. Wersja tego oprogramowania wymaga jeszcze dopracowania, jednak jesteśmy dobrej myśli, w szczególności mając na uwadze nasze przyszłe działania inwestycyjne. W chwili obecnej skoncentrujemy się głownie na dopracowaniu strategii sprzedaży systemów Hotel-Data oraz Med-Data, gdyż wymaga ona poprawy oraz na uruchomieniu bezpiecznego centrum przetwarzania danych, którego brak był barierą w sprzedaży tego rozwiązania - podsumowuje Szczechowiak.

Czytaj więcej w Money.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie