Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
04.06.2013 15:08

Spółka CCC podała wielkość sprzedaży

Przychody CCC w maju '13 wyniosły 146,2 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CCC)
Piotr Nowjalis, wiceprezes spółki CCC.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w maju wyniosły 146,2 mln zł, czyli były o 20,3 proc. wyższe niż rok wcześniej. CCC szykuje się teraz na podbój zagranicznych rynków. - _ W Polsce niewiele jest już do osiągnięcia _ - przekonuje Piotr Nowjalis, wiceprezes spółki CCC.

Przychody w okresie styczeń-maj wyniosły 532,3 mln zł i były wyższe od osiągniętych rok wcześniej o 6,2 proc. Przychody ze sprzedaży detalicznej za maj wyniosły 141,5 mln zł i były wyższe od osiągniętych rok wcześniej o 19,9 proc. Narastająco za okres styczeń-maj wyniosły 506,3 mln zł, co oznacza wzrost o 9,8 proc. rdr.

28 czerwca miał ruszyć w Austrii pierwszy sklep tej sieci obuwniczej. Otwarcie przesunięto jednak na 15. lipca. -_ Spowodowane jest to kwestiami czysto budowlanymi, konstrukcyjnymi. Chce podkreślić, że w planach naszej zagranicznej ekspansji nic się nie zmienia _ - powiedział Piotr Nowjalis, wiceprezes spółki CCC.

Kraj ten jest pierwszym z Europy Zachodniej, gdzie polska marka zmierzy się ze światową konkurencją. Pilotażowy program ekspansji zakłada pojawienie się sklepów w: Turcji, Słowenii i Chorwacji. -_ Nazwę piątego kraju nadal chcemy utrzymać w tajemnicy, być może ujawnimy ją dopiero pod koniec tegorocznych wakacji _ - powiedział Piotr Nowjalis.

Spółka zaplanował tę ekspansję już w zeszłym roku bo jak zapewnia jej wiceprezes. - _ Na rynku krajowym niewiele jest już do osiągnięcia. W Polsce jesteśmy już w każdym atrakcyjnym dla detalistów miejscu Jesteśmy na tyle sprawni logistycznie i organizacyjnie, by z wiarą w sukces myśleć o sprawdzeniu się na innych rynkach - dodał. _

Pojawia się tylko pytanie czy model biznesowy CCC sprawdzi się np. w Austrii czy Turcji. - _ Tutaj rzeczywiście pojawiają się pewne znaki zapytania, bo jednak są to zupełnie inne rynki niż środkowoeuropejski. W Austrii chcemy sprawdzić, czy nasz model biznesowy przetestowany na polskim rynku, sprawdzi się w Europie Zachodniej. Do Turcji przyciągają nas dobre wskaźniki gospodarcze jak i demograficzne. Dość powiedzieć, że tam przeciętna rodzina ma trójkę dzieci _ - dodaje Nowjalis.

Po czterech kwartałach 2012 roku zysk netto grupy spadł do 118,05 mln zł z 122,77 mln zł, zysk operacyjny do 156,3 mln zł z 159,05 mln zł, a przychody wzrosły do 1,317 mld zł z 1,091 mld zł. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł w 2012 roku 681,1 mln zł. Koszty sprzedaży i zarządu wyniosły 518,3 mln zł.

Na koniec grudnia 2012 roku sieć sprzedaży grupy CCC obejmowała 709 placówek.

Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz