Notowania

qrs
17.10.2013 11:30

Spółka dnia: Quercus TFI ma już ponad 3,5 miliarda złotych

Firma podała właśnie wyniki za trzeci kwartał. Pokazała bardzo wyraźny wzrost zysku netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Quercus TFI S.A.)

O prawie 140 procent wzrósł zysk netto notowanego na giełdzie TFI Quercus, którym kieruje Sebastian Buczek (na zdjęciu). Notowania spółki w ostatnich tygodniach idą wyraźnie w górę.

Quercus TFI zarządza dzisiaj aktywami klientów o wartości 3,56 miliarda złotych, co daje mu 3 procent rynku funduszy w Polsce. Jednocześnie oznacza to, że w 2013 roku ten udział się podwoił.

Jak podała dzisiaj spółka kierowana przez Sebastiana Buczka, zysk netto Quercus TFI w trzecim kwartale wyniósł 6,87 miliona złotych i był o 138 procent wyższy w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Po publikacji dobrych wyników kurs Quercus TFI podczas dzisiejszych notowań na GPW rośnie o ponad 2 procent. Z kolei w ciągu ostatnich trzech miesięcy skoczył już o ponad 50 procent.

Zobacz notowania Quercus TFI z ostatnich trzech miesięcy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

_ - Jesteśmy zadowoleni z wyników osiągniętych w trzecim kwartale. Sprzyja nam niskie oprocentowanie depozytów w bankach i solidne wyniki naszych funduszy. Jeśli sytuacja na rynkach finansowych nie ulegnie pogorszeniu, jest szansa na dalszą dynamiczną poprawę wyników - _ mówi Piotr Płuska, wiceprezes Quercus TFI.

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI wskazuje, że polska gospodarka na razie jest we wczesnej fazie ożywienia, co jest korzystne dla akcji notowanych na GPW. - _ Wyceny akcji są fair, nie są już bardzo tanie, jak kilka kwartałów wcześniej. Dalszy wzrost cen akcji (z korektami) jest możliwy, ale oznaczać też będzie wzrost poziomu ryzyka inwestycyjnego _ - dodaje.

Spółka zapowiedziała również, że w przypadku braku celów inwestycyjnych nawet 100 procent zysków może trafić do akcjonariuszy w postaci dywidendy.

Tagi: qrs, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz