Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Grodno trafiła z prognozami przychodów

0
Podziel się:

Wynik znacznie wzrósł, ale kurs akcji reaguje dużym spadkiem.

Spółka Grodno trafiła z prognozami przychodów
(Grodno)
bECttIVx

Sprzedaż Grodna od października do grudnia 2013 roku wyniosła 62,5 mln złotych, czyli o 7,5 procent więcej niż w analogicznym okresie 2012 roku, podała spółka w komunikacie. Dane są zgodne z wcześniejszymi szacunkami, jednak kurs na giełdzie reaguje dużym spadkiem.

Równocześnie spółka uzyskała przychody narastające w ciągu pierwszych trzech kwartałów w wysokości 160 milionów złotych, czyli o 16 procent więcej niż rok wcześniej. Spółka podaje, że głównymi czynnikami, które wpłynęły na poziom przychodów, to wzrosty sprzedaży odnotowane w segmencie dystrybucji, przemysłu i obiektów wielkopowierzchniowych._ _

_ - Udaje nam się zwiększać sprzedaż, mimo że nasza branża przeżywa trudności. To efekt ciągłego poszerzania oferty i bardzo licznej bazy lojalnych klientów, wśród których dominują niewielkie podmioty - _ mówi cytowany w komunikacie prasowym Andrzej Jurczak, prezes Grodna (na zdjęciu).

bECttIVz

Wiadomość jednak nie zrobiła na inwestorach większego wrażenia - kurs notowanej na NewConnect spółki od rana sporo traci, obecnie około 7 procent. W ujęciu ostatnich 3 miesięcy, posiadacze Grodna są na 12-procentowym minusie.

Notowania spółki Grodno na NC

Grodno to dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych. Podstawowa działalność spółki skupia się na handlu hurtowym poprzez sieć 36 hurtowni zlokalizowanych w całym kraju. Najintensywniej spółka działa w województwie mazowieckim.

bECttIWa
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)